Bus Tickets to Karahalli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Karahalli

POPULATION 10,624
LAND AREA 330 km²
CITY Uşak
PHONE CODE 0 276
LICENSE PLATE CODE 64
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Karahalli Bus Ticket

Uşak iline bağlı bir ilçe olan Karahallı, Ege Bölgesi’nde yer alıyor. Uşak ilinin merkezine yaklaşık olarak 62 km uzaklıkta konumlanıyor.

Bölgeye ulaşmak için farklı saatlerde düzenlenen otobüs seferlerini inceleyebilirsiniz. Bunun ardından ise Karahallı otobüs bileti alarak ilçeye ulaşabilirsiniz. Karahallı otobüs firmalarından biri olan Karahallı Koop Seyahat ile Uşak ilinin merkezine ulaşabilirsiniz.

Karahallı’da Gezilecek Yerler

Karahallı otobüs biletinizi aldıktan sonra ilçeye gidebilirsiniz. İlçe genel olarak doğası, tarihi ve kültürüyle dikkat çekiyor. İlçede gezebileceğiniz alanlar ise şöyle sıralanıyor:

  • Clandras Köprüsü: Günümüzden 2500 yıl önce inşa edildiği düşünülen köprü, Karahallı’nın sembolü olarak değerlendiriliyor.
  • Hacı Gedik Köprüsü: Kesme taşlardan oluşan köprünün Hacı Mustafa Bey ile ilgili bir öyküsü bulunuyor.
  • Pepouza Antik Kenti: Tarihsel süreci ve kökeni Frigya Dönemi’ne dayanan antik kent, montaizmin ortaya çıktığı yer olarak kabul ediliyor.

Karahallı’da Ne Yenir?

Karahallı otobüs seferlerini kullanarak ulaşabileceğiniz ilçenin birçok yöresel lezzeti bulunuyor. Tadına bakmanız gereken yiyecekler aşağıda belirtiliyor:

  • Karahallı Ciğeri: Dana ciğeri ve çeşitli baharatlarla hazırlanan yemeklerden biri oluyor. Bölge halkı ve ziyaretçiler tarafından çok beğeniliyor.
  • Kar Şerbeti: Kar ve çeşitli meyve sularının karıştırılarak hazırlandığı içecek, ferah ve taze bir tat deneyimlemenizi sağlıyor.

Karahallı’da Nerede Kalınır?

Karahallı otobüs bilet fiyatlarını değerlendirdikten sonra otobüs biletinizi alabilirsiniz. Otobüsle Karahallı Otogarı’na ulaşabilir, konaklama yerlerine geçebilirsiniz. İlçede çeşitli pansiyon, otel, apart gibi konaklama seçenekleri bulunuyor.

Bölgeye daha kısa süren yolculuk yapmak isterseniz Uşak uçuşlarını inceleyebilirsiniz. Kendiniz için uygun olduğunu düşündüğünüz Uşak uçak biletini alarak bölgede yer alan havaalanına iniş yapabilir ve konaklayacağınız yere geçebilirsiniz.

Bus Stations in Karahalli

Karahallı Otogarı Yeni, Mehmet Ağa Sk. No:2, 64700 Karahallı/Uşak

Operating Carriers Based in Karahalli

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Karahalli

Popular Bus Trips Departing From
Karahalli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Karahalli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Karahalli

Top 4 Destinations Traveled by obilet users via Karahalli

bus