Bus Tickets to Karacoban

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Karacoban

POPULATION 23,985
LAND AREA 571 km²
CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Karacoban Bus Ticket

Erzurum iline bağlı ancak şehirden 166 km uzakta olan bu ilçeyi ziyaret ederek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. M.Ö. 14. yüzyıla kadar uzanan tarihi ile pek çok medeniyete ait tarihi yapıları bünyesinde bulunduran Karaçoban, ziyaretçiler için farklı bir deneyim imkanı sunuyor.

Karaçoban otobüs bileti alarak ilçenin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini daha yakından tanıyabiliyorsunuz.Pers İmparatorluğu, Osmanlı hakimiyeti ve kısa bir süre Rus işgali altında kalan ilçe, tarihe şahitlik edilmesi açısından büyük bir önem taşıyor. Iğdır Turizm, Palandöken Turizm, Aras Turizm gibi Karaçoban otobüs firmaları ile Karaçoban’a ulaşım imkanı bulunuyor.

Karaçoban’da Gezilecek Yerler

Karaçoban otobüs firmaları ile kolayca varabileceğiniz ilçede farklı lezzetler tadabileceğiniz mekanlar bulunuyor. Yalnızca doğal güzellikleriyle değil tarihi yapılarıyla da ön plana çıkan ilçe, ziyaretçiler için oldukça önemli bir yere sahip bulunuyor. Karaçoban’da gezebileceğiniz yerler ise şu şekildedir:

  • Zernak Kalesi: Bu kaleyi görerek aslında ilçenin en önemli yapısını ziyaret etmiş oluyorsunuz. İlçenin en önemli tarihi yapısı sayılan kalenin, 12. yüzyılın başlarında Muş Beylerinden olan Alaaddin Paşa tarafından yaptırıldığı biliniyor.
  • Sarıveli Höyüğü: İlçenin en eski tarihi kalıntıları arasında sayılıyor. Kalıntıların M.Ö. 1400’lü yıllara ait olduğu tahmin ediliyor.
  • Heftreng Çayı: Ziyaretçiler burada balık tutup piknik yapabiliyor. Yemyeşil bir vadide bulunan çay, özellikle doğaseverler tarafından sık ziyaret edilen yerlerin başında geliyor.

Karaçoban’da Ne Yenir?

Karaçoban otobüs seferleri aracılığıyla geldiğiniz ilçede eşsiz Erzurum yemeklerini tadabiliyorsunuz.

  • Patates Boranisi: Yoğurduyla ve sosuyla kendine hayran bırakan yemek, her damak tadına hitap etmesi ile ön plana çıkıyor.
  • Soğan Dolması: Bildiğiniz dolmalardan farklı yumuşak tadıyla öne çıkıyor. İlçenin en meşhur yemeklerinden birisi olarak biliniyor.
  • Şalgam Çırtması: Şalgam ve kıymayı buluşturan farklı ve nefis bir damak tadı sunuyor. Tadanların tekrar tekrar yemek istedikleri bir lezzet şöleni sunuyor.
  • Ayva Dolması: Yine kıyma ile ayvanın bir araya geldiği yöresel bir lezzet olarak biliniyor.

Karaçoban’da Nerede Kalınır?

İlçe genelinde farklı pansiyonlar ve hotellerde konaklayabilirsiniz. Tatilinizi veya seyahatinizi nasıl geçirmek istediğinize bağlı olarak ilçe merkezine yakın konaklama imkanları bulunuyor. Planladığınız tatile bağlı kalarak ilçedeki pansiyon, otel ve hotellerde konaklama imkanı sağlayabilirsiniz. Karaçoban otobüs bilet fiyatları da bütçenizi mutlu etmeye yetiyor. Ancak uzak bir yerden geliyorsanız haliyle biraz fiyatlar değişebiliyor. Son olarak Erzurum uçuşları ile öncelikle Erzurum’a gelerek ardından il otogarından ilçeye giden dolmuşlara binebilirsiniz. Erzurum uçak fiyatları yılın farklı dönemlerinde değişkenlik gösterebildiği için tatil zamanından önce alarak daha ucuza getirmiş olabiliyorsunuz.

Bus Stations in Karacoban

Operating Carriers Based in Karacoban

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Karacoban

Popular Bus Trips Departing From
Karacoban

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Karacoban

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 3 Destinations Traveled by obilet users via Karacoban

bus