Bus Tickets to Kapizli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Kapizli

CITY Mersin
PHONE CODE 0 324
LICENSE PLATE CODE 33
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Kapizli Bus Ticket

Silifke ilçesine bağlı mahallelerden biri olan Kapızlı, tescillenmiş tertemiz plajlarıyla ve kuş cennetinden gelen kuş sesleriyle ziyaretçilere dingin, aynı zamanda canlı ve merkezi bir tatil vadediyor. Kampseverlerin uğrak noktası, yazlıkçıların severek tercih ettiği Kapızlı mahallesi, çevresinde birçok gezilecek yere sahip. Kendinize en uygun tatil programını oluşturabilmeniz için, bu yazıda Kapızlı’ya dair önemli bilgileri derliyoruz.

Silifke’ye yaklaşık 12 km uzaklıkta konumlanan mahalleden Silifke ilçe merkezine, çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Kapızlı’ya ise; Ankara, Konya, Karaman gibi birçok şehirden bineceğiniz otobüsle, aktarma yapmaksızın gelebiliyorsunuz. Kapızlı otobüs firmaları arasında Mersin Nif Turizm, Mersin Travel, Mersin Seyahat, Villa Turizm gibi şirketler öne çıkıyor.

Kapızlı’da Gezilecek Yerler

Kapızlı’dan ayrılmadan önce, aşağıdaki noktaları gezmenizi öneriyoruz.

  • Cennet-Cehennem Mağaraları: Müze olarak geçen mağaraların, karstik çöküntü sonucu oluşmuş olduğu ve ardından mitolojik anlatılarla zenginleştirildiği biliniyor. İki ayrı mağara ve bir kiliseden oluşan Cennet-Cehennem, gelen ziyaretçilere büyüleyici anlar yaşatıyor. Cehennem Mağarası’nın içine giriş mümkün olmasa da, Cennet Mağarası’nın derinliklerine inmeniz mümkün. Mağaralara, Kapızlı’dan 13 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Cennet-Cehennem’i gezdikten sonra, 500 metre kadar yakınındaki Astım Mağarası’na uğramayı unutmamanızı öneriyoruz.
  • Ayatekla Kilisesi: Kapızlı’ya yaklaşık 17 km mesafe uzaklıkta yer alan kilise, Hristiyanlığın en yaşlı ve önemli tarihi mekanlarından biri. Ziyaretçiler tarafından esrarengiz ve etkileyici olarak nitelendirilen yapı, Kapızlı otobüs biletiyle bölgeye yolu düşenlerin uğramadan geçmemesi gereken yerlerden.
  • Kapızlı mahallesi, çevresindeki tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra mavi bayraklı plajları ve bembeyaz kumları ile de oldukça popüler. Yapraklı, Tisan, Eğribük ve Boğsak koyları ve Akkum Plajı denize girmeyi seven ziyaretçilerin en sevdikleri mavi noktalar.

Kapızlı’da Ne Yenir?

  • Mersin denince akla ilk gelen lezzet olan tantuni, Kapızlı’nın en popüler yemeklerinin başında geliyor. Neredeyse tüm restaurantlarda tantuni bulmanız mümkün.
  • Ünlü Silifke yoğurdunun tadına bakmak isterseniz birçok seçenekle karşılaşıyorsunuz. Yoğurdu bölgedeki birçok restaurantta deneyebiliyor ve dükkanların çoğundan satın alabiliyorsunuz.
  • Kapızlı’daki kahvaltı servislerinde ve kafelerdeki menülerde sıkça rastlayacağınız sıkma isimli gözlemeye benzer lezzet, seçtiğiniz iç malzemeyle yerliler tarafından sacda pişirilerek servis ediliyor.
  • Şerbetli bir seçenek arayan tatlıseverlerin, oklava çekmesi adıyla bilinen burma baklavayı Kapızlı otobüs seferleriyle Kapızlı’dan ayrılmadan denemelerini öneriyoruz.

Kapızlı’da Nerede Kalınır?

Kapızlı, farklı türdeki otellerin bir arada toplandığı bir bölge. Hem yerli hem yabancı turistlerin sıkça tercih ettiği tatil yerlerinden biri olduğundan Kapızlı, geniş oteller yelpazesine sahip. İster merkeze yakın otellerde, ister denize sıfır butik oteller ya da beş yıldızlı otellerde konaklamanız mümkün. Otellerin çoğu, misafirlere hem havuza hem de özel plajlarında denize girme fırsatı sunuyor. Kapızlı otellerinde rezervasyon yaptırmadan önce, uygun Kapızlı otobüs bileti fiyatlarına göz atmayı unutmamanızı öneriyoruz.

Bus Stations in Kapizli

Popular Bus Trips Arriving At Kapizli

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Kapizli

bus