Bus Tickets to Ilica

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ilica

CITY Erzurum
PHONE CODE 0 442
LICENSE PLATE CODE 25
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ilica Bus Ticket

Erzurum’un huzurlu bir semti olarak tanımlanan Ilıca, şehrin minyatür hali. Sahip olduğu geniş platolar, doğal güzellikler ve tarihi yapılarıyla ön plana çıkan Ilıca, görenleri adeta büyülüyor. Sanayinin yoğun olarak yapıldığı bölgede hayvancılık ve tarım da önemli geçim kaynakları arasında bulunuyor. Özellikle kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer yerler arasında geliyor.

Erzurum ile Ilıca arasındaki mesafe 16 kilometre olarak biliniyor. Böylece rahatlıkla şehir merkezinden ulaşım sağlanabiliyor. Uzak mesafeli bir şehirden gelmeyi düşünenler Erzurum uçuşları veya Ilıca otobüs firmaları ile ulaşım sağlayabilir.Otobüs firmaları arasında Karaca Turizm, Iğdır Turizm ve Sıla Ardahan Turizm gibi firmalar bulunuyor. Otogardan indiğiniz zaman, Erzurum Merkez’e ulaşabilmek için birçok otobüs hattı otogarın çıkışında yer alıyor.

Ilıca’da Gezilecek Yerler

Erzurum’un oldukça sakin, huzurlu ve büyüleyici doğasıyla ön plana çıkan Ilıca ilçesi, birçok doğal güzelliğiyle adından bahsettiriyor. Bölgeye Ilıca otobüs seferleri ile kolay şekilde ulaşabilir ve gezmeye başlayabilirsiniz. Ilıca’da gezilecek yerler;

  • Ilıca Termal Kaplıcaları: Sıcak mineralli şifa dolu suyu ile mutlaka uğranması gereken yerlerin başında geliyor.
  • Ilıca Yaylaları: Eğer yayla serinliğini seviyorsanız Ilıca yeşilliklerine doğru rota oluşturabilirsiniz.
  • Balıklı Göl: Erzurum’un en önemli ziyaret mekanlarının başında gelen Balıklı Göl, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Gölün etrafında mesire ve piknik alanlarının bulunması ziyaretçiler için keyifli zaman geçirmelerine olanak sağlıyor.

Ilıca’da Ne Yenir?

Ilıca mutfağı denildiği zaman pek çok yöresel lezzet karşınıza çıkıyor. Sadece doğal güzellikleriyle değil mutfak kültürüyle de enfes lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Erzurum uçak bileti veya otobüs bileti satın alarak çıktığınız Ilıca seyahatinde yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekilde:

  • Lor Dolması: Bildiğimiz dolma harcına ek olarak lor peyniri ve kaymak eklenerek yapılıyor. Ziyaretçilerin tatmadan dönmemeleri gereken bir lezzet.
  • Erzurum Ketesi: Hamur işi denildiği zaman Erzurum’un olmazsa olmaz lezzetleri arasında Erzurum ketesi geliyor. Yumurta, süt ve unun enfes karışımından yapılan kete hem sabah kahvaltısında hem de günün diğer öğünlerinde rahatlıkla tüketiliyor.
  • Tatar Böreği: Görünüşü her ne kadar mantıyı anımsatsa da lezzetiyle damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Un, kıyma, yumurta ve suyla harmanlanan böreği özel kılan ise yöreye özgü yetiştirilen baharatlar.

Ilıca’da Nerede Kalınır?

Ilıca’da konaklama yapabileceğiniz birçok otel ve pansiyon bulunuyor. Üstelik birçoğu şehir merkezine oldukça yakın. Ilıca otobüs bilet fiyatları ve otel fiyatları, firmaya göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle size en uygun konaklama seçenekleri için ayrıntılı bir araştırma yapmanız tavsiye ediliyor. Bütçenize en uygun olan konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede hem konforlu bir konaklama yaparken hem de Ilıca’nın güzelliklerini daha yakından keşfetme olanağı buluyorsunuz. Ilıca otobüs bileti alarak geldiğiniz bu bölgede bir yandan doğal güzellikleri keşfederken bir yandan da enfes lezzetleri tadabilirsiniz.

Bus Stations in Ilica

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Ilica

bus