Bus Tickets to Gure

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Gure

CITY Balıkesir
PHONE CODE 0 266
LICENSE PLATE CODE 10
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Gure Bus Ticket

Güre, Balıkesir - Çanakkale sınırının engin ormanları içinde yer alıyor. Merkez ile arasında 102 kilometre bulunuyor. D230 yolu ile Havran ve Edremit ilçelerinden geçip mahalleye ulaşılabiliyor. Edremit'e bağlı olan Güre, kentin turistik beldelerinin başında geliyor.

Güre otobüs bileti, şehir merkezinden veya ilçeler üzerinden ulaşım sağlıyor. Bölgeye Çanakkale, Bursa, İzmir ve İstanbul'dan ziyaretçi akını gerçekleşiyor. Balıkesir uçak bileti alanlar, Merkez Havalimanı veya Koca Seyit Havalimanı'na iniş yapabiliyor. Koca Seyit, Güre'ye yakınlığıyla avantaj sunuyor. Bölgeye Kamil Koç, Ali Osman Ulusoy ve Metro Turizm ile ulaşım sağlanabiliyor.

Güre'de Gezilecek Yerler

Güre otobüs seferleri dört mevsim hizmet sağlıyor. Farklı mevsimlerde ayrı güzellikler sunan doğal mekanlar bulunuyor. Bölgenin görülmeye değer seçenekleri şunlar:

  • Kazdağı Milli Parkı: Marmara ve Ege'yi ayıran Kazdağı, milli parka ismini veriyor. Onlarca ağaç türünün temizlediği hava, bölgede serinlik yaratıyor. Yirmi bin hektarı aşkın genişliğe sahip alanda, piknik ve kamp yapılabiliyor.
  • Hasan Boğuldu Göleti: Serin suyu ve yemyeşil arazisi ile doğa severleri memnun ediyor.
  • İda Madra Jeoparkı: Bölgeye özgü yer şekillerinin ve kayaçların bulunduğu jeopark, açık hava doğa müzesi olarak hizmet veriyor.

Güre'de Ne Yenir?

Güre, turist kitlesinin damak tadına uygun olabilecek lezzetler sunuyor. Güre otobüs firmaları tarafından yapılan seferler ile ulaşabileceğiniz tatlar şunlar:

  • Izgara Çeşitleri: Turistik restoranlarda şiş kebap, pirzola, et köfte, balık çeşitleri ve soslu kanat ilgi görüyor.
  • Börülce Ekşitmesi: Salçalı suda haşlanmış börülce, limon suyu ve yöresel baharatlar ile aroma kazanıyor.
  • Peynir Helvası: Bölgedeki tatlıcılar, yöreye özgü helvalar yapıyor. Höşmerim, popülarite bakımından öne çıkıyor.

Güre'de Nerede Kalınır?

Balıkesir uçuşları veya kara seyahati ile Güre'yi ziyaret edenler, birçok termal otelde konaklayabiliyor. Lüks olanaklara sahip oteller, mahallenin merkezinde yer alıyor. Güneydeki Altınkum Plajı, civarında bulunan sahil otelleri ile öne çıkıyor. Güre otobüs bilet fiyatları ve uçak bileti ücretleri arasında tercih yaparak seyahatin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bus Stations in Gure

Popular Bus Trips Departing From
Gure

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Gure

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Most Recently Searched Bus Trips Arriving At Gure

Gure Hotels

Top 3 Destinations Traveled by obilet users via Gure

bus