Bus Tickets to Gülçimen

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Full Refund
to the Cancelled Tickets

Information About Gülçimen

CITY Muş
PHONE CODE 0 436
LICENSE PLATE CODE 49
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Gülçimen Bus Ticket

Gülçimen, Muş ilinin Bulanık ilçesine bağlı bir köy olup, eski isminin Muhacir Köyü olduğu biliniyor. Bulanık ilçesinde toplamda 8 ilçe 54 de köy bulunuyor. Gülçimen otobüs bileti ile yolculuğa çıktıktan sonra otogara varıyorsunuz. Muş Otobüs Terminali’nden Gülçimen Köyü’ne giden birçok otobüs hattı bulunuyor. Gülçimen otobüs firmaları içerisinde ise Yeşil Muş Ovası ve Has Muş Turizm öne çıkıyor.

Gülçimen’de Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Gülçimen’de gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Bilican Dağları: 2.950 metre yüksekliğindeki bu dağ, Liz ve Bulanık ovaları arasında yer alıyor. Muhteşem manzaraya sahip bu yer, turistlerin de uğrak noktaları arasında bulunuyor.
  • Kale Parkı: Şehrin merkezi noktalarından birinde bulunan Kale Parkı’nda çeşitli oturma ve piknik alanları bulunuyor. Gülçimen otobüs seferleri ile parka ulaşım mümkün.
  • Muş Ovası: Bir ucunda Nemrut Dağı bulunan Muş Ovası, serin havası ve doğal güzellikleri ile fazlasıyla rağbet görüyor.

Gülçimen’de Ne Yenir?

İlçede tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Çorti: Aslında bir turşu olan bu yiyecek, lahana ve baharatlar ile yapılıyor. Lahanalar üzerine baharatlar serpilerek uzun bir süre bekletiliyor ve özellikle kış aylarında sıklıkla tüketiliyor.
  • Cavbelek:Yörede sıklıkla yapılan yemek üzerine kurutulmuş yoğurt ile birlikte servis ediliyor.
  • Herse: Bir nevi keşkeğe benzeyen bu yemek, haşlanmış et ve buğdayın karıştırılmasıyla yapılıyor. Özellikle de önemli gün ve merasimlerde tüketiliyor.

Gülçimen’de Nerede Kalınır?

Gülçimen’de konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart oteller bulunuyor. Siz de Gülçimen otellerinde konforlu bir konaklama geçirmek istiyorsanız Gülçimen otobüs bilet fiyatlarına bakarak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İlçeye hava yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Muş uçak bileti alabiliyorsunuz. Muş uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolaylıkla ilçeye ve otelinize ulaşabiliyorsunuz.

Bus Stations in Gülçimen

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Gülçimen

Popular Bus Trips Arriving At Gülçimen

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet.com within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above