Bus Tickets to Gozeli

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Gozeli

CITY Afyon
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Gozeli Bus Ticket

Afyonkarahisar il merkezine uzaklığı 87 km, Emirdağ ilçe merkezine uzaklığı ise 17 km olan Gözeli’nin eski adı Manahoz olarak biliniyor. Karasal iklimin etkili olduğu bu köyde, ekonomi tarım ve hayvancılığa dayanıyor.

Gözeli otobüs bileti ile yolculuğunuzu gerçekleştirdiğinizde Afyonkarahisar iline bağlı Emirdağ Otogarı’na varıyorsunuz. Gözeli otobüs firmalarından birini tercih ettikten sonra yerleşkeler arası hem gündüz hem de geceleri seferler düzenleyen servisleri kullanabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu firmalar arasında en çok Metro Turizm ve Suha Turizm tercih ediliyor.

Gözeli’de Gezilecek Yerler

Konumu sebebi ile ulaşımı kolay olan Afyonkarahisar, Gözeli Köyü ve çevresinde görebileceğiniz yerleri derledik;

  • Emirdağ Yaylaları: Yaz aylarında turistlerin oldukça ilgisini çeken yaylalar, serinlemek için mutlaka değerlendirilmesi gereken yerler arasında.
  • Balcam Mağarası: Gözeli yakınlarındaki bu mağaraya ulaşım, Gözeli otobüs seferleri ve özel araç ile oldukça kolay.
  • Amorium Antik Kenti: Emirdağ Gözeli’de mutlaka görülmesi gereken bu antik kent, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile biliniyor.

Gözeli’de Ne Yenir?

Afyon gezinizin bir parçası olan bu köye vardığınızda tadabileceğiniz bazı lezzetler şöyle;

  • Yumurtalı Pide: Hamurişi yemeklerinden bir tanesi olan yumurtalı pide bölgede en çok tercih edilen yemek.
  • Emirdağ İlçesine Özgü Güveç: Etli yemeklerden bir tanesi olan Emirdağ ilçesine özgü güveç, kendine has bir sunum ile sunuluyor.

Gözeli’de Nerede Kalınır?

Gözeli Köyü’ne yakın butik konaklama alanları bulunuyor. Pansiyonlar ve günlük kiralamaya uygun köy evleri de bunlardan bazıları. İsterseniz bu alanlardan birini konaklayacağınız güne göre tercih edebilirsiniz. Konaklayacağınız yeri seçmeden önce Gözeli otobüs fiyatlarına göz atabilir, ardından konaklayacağınız mekânı seçebilirsiniz.

Bus Stations in Gozeli

Operating Carriers Based in Gozeli

bus