Bus Tickets to Germencik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Germencik

POPULATION 43,367
LAND AREA 394 km²
CITY Aydın
PHONE CODE 0 256
LICENSE PLATE CODE 09
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Germencik Bus Ticket

Germencik, Aydın’a bağlı olan ve Kuşadası’na yakın bir ilçedir. Zamanında Almanların yaşadığı iddia edilen bir bölgedir. Obilet.com üzerinden Germencik otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Germencik otobüs seferleri yapan firmaların neredeyse tamamını obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Böylece aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz firmadan Germencik otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Germencik’te nereler gezilir?

Germencik’te tarihi açıdan önemli olan ve mutlaka görülmesi gereken noktaların başında Kanlıbahçe Şehitliği gelmektedir. Ardından Çanakkale Şehitler Anıtı, Selatin Anıt Ağacı gelmektedir.

Magnesia, içerisinde tapınak kalıntıları, agora kalıntısı olan bir antik kenttir.

Biraz şifa bulmak ve arınmak isterseniz Alangüllü Kaplıcasına gidebilirsiniz.

Germencik’te ne yenir?

Germencik’in en meşhur yiyeceği incirdir. Taze ve kuru incir, incir ezmesi, incir pekmezi, taze incir konservesi ve incirli çikolata gibi lezzetlerden de tadabilirsiniz. Ayrıca mutlaka çöp şiş yemelisiniz.

Germencik’te nerede kalınır?

Germencik’in merkezinde konaklayabileceğiniz oteller ve öğretmenevi bulunmaktadır. Ayrıca kaplıcalara gidip termal tesislerde de konaklayabilirsiniz.

Germencik’e gidip küçük ve keyifl bir ilçede olmanın keyfini sürebilirsiniz. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alıp tatilinizi planlayabilirsiniz.

Bus Stations in Germencik

Operating Carriers Based in Germencik

Germencik Hotels

bus