Bus Tickets to Gelendost

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Gelendost

POPULATION 15,818
LAND AREA 610 km²
CITY Isparta
PHONE CODE 0 246
LICENSE PLATE CODE 32
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Gelendost Bus Ticket

Akdeniz iklimi ve Karasal iklim arasında geçiş özellikleri gösteren Gelendost, Isparta'ya bağlı bir ilçe. Gelendost, Isparta Merkez’den 82 km uzaklıkta konumlanıyor.

İlçeye seyahat etmek isterseniz Gelendost otobüs bileti satın alabilirsiniz. Hem ilçeye hem de merkeze gitmenizi sağlayan Gelendost otobüs firmaları arasında ise Isparta Petrol Turizm ve Bizim Iğdır Seyahat öne çıkıyor.

Gelendost'ta Gezilecek Yerler

Gelendost otobüs seferleri ile yolculuğunuzu tamamlandıktan sonra sizi gezilecek yerler karşılıyor.

  • Avşar Hamamı, tek hamam olarak yapılan kagir yapısıyla dikkat çekiyor. Dikdörtgen planlı hamam düz bir alan üzerine kurulu.
  • İncesu Camii, Marsilya tipi kiremit ile kaplı. İç mekan işlemleriyle dikkat çeken camii, 1692 yılından beri ayakta.
  • Gelendost ilçesi, Eğirdir Gölü kıyılarına da son derece yakın. Böylelikle Eğirdir Gölü'nü görme fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Gelendost'ta Ne Yenir?

Gelendost otobüs bileti fiyatlarını inceledikten sonra bölgenin yeme-içme kültürü hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Fırın Kebabı, sadece Gelendost'tun değil Isparta'nın da en meşhur lezzetleri arasında gösteriliyor. Yavaş yavaş pişmesinin kebaba ayrı bir lezzet kattığını da belirtelim.
  • Yatırtma için bir tür yöresel karnıyarık da diyebiliriz. Haliyle Yatırtma’nın da ana unsuru patlıcan ve kıyma.
  • Hamursuz, her ne kadar adıyla ters düşse de bir hamur işi. Buğday unu, kaymak yağı, yumurta ve tuzla hazırlanıyor.

Gelendost'ta Nerede Kalınır?

Gelendost’ta değerlendirebileceğiniz konaklama alternatifleri mevcut. Bu alternatifler arasında ise genel olarak otel ve apart otel seçenekler öne çıkıyor. Ayrıca Gelendost’un merkezinden biraz uzaklaşarak Eğirdir Gölü’nün manzarasını sunan otelleri de değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca Isparta uçuşları da seyahatiniz için alternatif oluşturuyor. Bu alternatiften yararlanmak için Isparta uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Gelendost

Operating Carriers Based in Gelendost

Popular Bus Trips Departing From
Gelendost

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Gelendost

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus