Bus Tickets to Ercene

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ercene

CITY Kahramanmaraş
PHONE CODE 0 344
LICENSE PLATE CODE 46
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ercene Bus Ticket

Erçene, Kahramanmaraş ilinin Afşin ilçesi sınırları içinde yer alıyor. Kahramanmaraş il merkezine 138 km, Afşin ilçe merkezine ise 4 km uzaklıkta bulunuyor.

Erçene’ye gitmek için otobüs yolculuğunuz Afşin Otogarı’nda son buluyor. Afşin Otogarı’ndan Kahramanmaraş il merkezine giden minibüs ve otobüs hatları bulunuyor. Erçene otobüs firmaları arasında; Lüks Afşinliler Seyahat ve Metro Turizm sefer düzenliyor.

Erçene’de Gezilecek Yerler

Erçene otobüs seferleri ile kolay ulaşım sağlayabileceğiniz, bölgedeki gezilecek yerler şöyle sıralanıyor:

  • Eshab-ı Kehf Külliyesi: Selçuklular Dönemi’nde 13. yüzyılda inşa ediliyor. Yüksek bir tepede bulunan külliye, Afşin ilçesine 8 km uzaklıkta bulunuyor.
  • Ulu Camii: Danişmentliler tarafından inşa ediliyor. 1571 yılında ibadete açılan cami, aynı zamanda medrese olarak da kullanılıyor.
  • Dedebaba Türbesi: Selçuklu Dönemi mimarisini yansıtan bir eser niteliği olan türbe, günümüzde şifa bulmak amacıyla ziyaret ediliyor.

Erçene’de Ne Yenir?

Erçene otobüs bileti alıp, yolculuğunuzu tamamladıktan sonra bölgede tadına bakmanız gereken yöresel lezzetler:

  • Yoğurtlu Dövme Çorbası: Buğday ne nohuttan yapılan bu çorba, özellikle yaz aylarında soğuk servis olarak tüketiliyor.
  • Ciğerli Bulgur Pilavı: Tereyağında kavrularak yapılan bulgur pilavı, ciğerle birleşince Maraş’ın yöresel lezzetleri arasında yerini alıyor.
  • Eli Böğründe: Erçene’de bulunan tüm restoranlarda bulabileceğiniz bir kebap çeşidi olan Eli Böğründe, kuzu etinden yapılıyor.

Erçene’de Nerede Kalınır?

Erçene’de konaklayabileceğiniz birbirinden farklı konseptte konaklama seçenekleri bulunuyor. Erçene ilçesinde küçük apart ve butik otellerin yanı sıra, Afşin ilçesinde bulunan lüks oteller ve termal otel seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Siz de farklı ve konforlu bir konaklama deneyimi yaşamak istiyorsanız Erçene otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz Kahramanmaraş uçak bileti alarak, uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Kahramanmaraş uçuşları sonucunda şehre iniş yaptıktan sonra, konaklamak isteyeceğiniz otele kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bus Stations in Ercene

bus