Bus Tickets to Davulga

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Davulga

CITY Afyon
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Davulga Bus Ticket

Afyon Merkez’e uzaklığı 91 km olan Emirdağ ilçesine bağlı Davulga, Emirdağ- Yunak karayolu kasabasının içinden geçiyor. Kasabada karasal iklim hâkim. Sulu tarıma geçilmemiş olan bölgede, bolca arpa ve buğday yetiştiriliyor.

Davulga otobüs bileti ile yolculuğa çıktıktan sonra Emirdağ Otogarı’na varıyorsunuz. Buradan köye mesafe 25 km olarak biliniyor. Davulga otobüs firmaları arasından köye ulaşım için servis imkânı sunan firmayı seçebilirsiniz. Metro Turizm ve Suha Turizm en çok tercih edilen firmalar arasında yer alıyor.

Davulga’da Gezilecek Yerler

Davulga otobüs seferleri kapsamında kaplıcaları ile ünlü bu şehre geldiğinizde köylerinde de vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Davulga Köyü ve yakınlarında gezebileceğiniz yerler şu şekilde;

  • Gotça Çeşmesi: İçme suyu temini sağlayan bu çeşmeye Davulga’ya gittiğinizde mutlaka uğramalısınız.
  • Amorium Antik Kenti: Emirdağ Davulga’da görülmesi gereken bu antik kent, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile biliniyor.
  • Dandindere Tabiat Koruma Alanı: 260 hektarlık alanda olan bu bölge, çok sayıda ağaç ve bitki türü barındırıyor.

Davulga’da Ne Yenir?

Afyon uçuşları ile bölgeye geldikten sonra Davulga Köyü ve çevresinde tadabileceğiniz bazı lezzetleri şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Arabaşı: Tavuk eti ve kendine özel hamur ile sunulan Arabaşı, en sevilen çorbalardan bir tanesi. Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler Arabaşı tatmadan ayrılmıyor.
  • Ekmek Kadayıfı: Son derece güzel bir tatlı olan ekmek kadayıfı bölgede en çok tercih edilen tatlılar arasında bulunuyor. Ekmek, kaymak ve şerbet ile yapılan tatlı oldukça fazla seviliyor.

Davulga’da Nerede Kalınır?

Birçok önemli yere yakınlığı ile bilinen Afyonkarahisar, termal su kaynakları ile ünlü bir şehir. Davulga ve çevresinde bulunan köy evleri ve pansiyonlar, bölgeye gelen ziyaretçilerin günlük konaklama seçenekleri bulunuyor. İster sağlık amaçlı isterseniz de gezme amaçlı yapacağınız bu gezide, Davulga otobüs fiyatları hakkında bilgi alıp tatilinizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Bus Stations in Davulga

Operating Carriers Based in Davulga

Popular Bus Trips Arriving At Davulga

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus