Bus Tickets to Cukurincir

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Cukurincir

CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Cukurincir Bus Ticket

Muğla'nın Seydikemer ilçesine bağlı bir mahalle olarak bilinen Çukurincir, Akdeniz ikliminin etki alanı içerisinde yer alıyor. Tarım ve hayvancılığa dayalı bir ekonomiye sahip olması itibariyle üretken bir mahalle olarak biliniyor.

Çukurincir otobüs bileti fiyatlarını inceleyip biletinizi aldıktan sonra Seydikemer Otogarı’na ulaşıyorsunuz. Bu süreçte Fethiye Seyahat, Yatağan Koop, Bodrum Doğuş gibi firmaları tercih edebilirsiniz. Otogardan Muğla şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan Çukurincir otobüs seferleri bulunuyor. Ayrıca Çukurincir’e direkt ulaşabileceğiniz dolmuş seferleri de mevcut. Kara yolu ulaşımına alternatif olarak Muğla uçuşları kapsamında Muğla uçak bileti alabilir, bu sayede daha hızlı bir ulaşım deneyimi yaşayabilirsiniz.

Çukurincir'de Gezilecek Yerler

Çukurincir otobüs biletiniz ile Çukurincir’e ulaştıktan sonra gezebileceğiz alanlardan bazıları:

  • Letoon Antik Kenti: Xanthos şehri olarak bilinen bu kent, Likya Uygarlığı’nın dini merkezi Letoon’un kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. Büyük bir tarihî değere sahip olan Letoon Antik kenti, Apollon'un annesi Leto'ya adanmış en büyük tapınak olarak ziyaretçilerini bekliyor.
  • Girdev Yaylası: Kampçıların uğrak yeri olan Girdev Yaylası, bünyesinde kaynak suyu barındırıyor.
  • Gizlikent Şelalesi: Doğa gezisi yapmak isteyenler için gün boyun vakit geçirmek isteyebilecekleri bir doğa harikası.
  • Tlos Antik Kenti: UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne adını yazdıran Tlos Antik Kenti, tarihî yapısı ve kalıntılarıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Çukurincir'de Ne Yenir?

Çukurincir otobüs firmaları ile ulaşım sağladığınız Çukurincir'de denemek isteyeceğiniz lezzetleri sizin için sıraladık.

  • Keşkek: Neredeyse tüm yörelerde farklı pişirilen keşkek, hemen hemen her yaştan insanın sevdiği bir lezzet olarak öne çıkıyor.
  • Çökertme Kebabı: Çıtır çıtır kızarmış patates üzerinde ağızda dağılan etin lezzetini Çukurincir'e gelirseniz mutlaka denemelisiniz.
  • Ekşili Balık: Enfes ekşi sosunda pişen ekşili balık, denemeniz gereken yiyecekler arasında yer alıyor.

Çukurincir'de Nerede Kalınır?

Konaklamanız için Çukurincir'de butik ve apart oteller sizleri bekliyor. Butik, suit, deluxe ya da bungalov seçenekleri ile siz de hemen biletinizi alıp otel rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Bus Stations in Cukurincir

Operating Carriers Based in Cukurincir

bus