Bus Tickets to Cavusin

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Cavusin

CITY Nevşehir
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Cavusin Bus Ticket

Göreme-Avanos yolu üzerinde bulunan Çavuşin, Kapadokyanın turistik ve görülmeye değer bir köyü olarak biliniyor. Turistlerin uğrak noktası olan Peri Bacalarına yakınlığıyla bilinen Çavuşin, ziyarete değer bir bölge olarak görülüyor.

Ziyaretçilerine tarihi bir şölen yaşatan bu köy, sunduğu fırsatlarla bölgeye gelenlerin dikkatini çekerek görülmesi gereken yerlerden birisi olduğunu gösteriyor.

Nevşehir'den 22 km uzaklıkta olan Çavuşin’e ulaşmak için Çavuşin otobüs biletlerini inceleyerek köye ulaşabilirsiniz. Biletinizi alırken Çavuşin otobüs firmalarını inceleyerek size en uygun firmayla yolculuğunuza çıkabilirsiniz. İle gitmek için en çok Metro Turizm tercih ediliyor.

Çavuşin’de Gezilecek Yerler?

  • Vaftizci Yahya Kilisesi: En geniş hacme sahip ve en eski kilise olmasıyla ön plana çıkıyor.
  • Çavuşin Kilisesi: Kiliseye sağ ve sol merdiven olmak üzere iki giriş bulunuyor. Çavuşinde görülmesi gereken en önemli unsurlardan biri. Çavuşin otobüs bilet fiyatlarına bakarak bölgeye gelip bu kiliseyi görme fırsatı elde edebilir ve bölgede görülmesi gereken diğer tarihi yerleri de inceleyebilirsiniz.
  • Kızılçukur Vadisi: Kapadokyanın en öneml vadilerinden biri olma özelliği taşıyan Kızılçukur Vadisi, ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken vadilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Çavuşin Eski Cami: Çavuşinde bulunan en eski ikinci cami.

Çavuşin’de Ne Yenir?

  • Testi Kebabı: Avanos çömleklerinde ve ağır ateşte pişmesiyle biliniyor.
  • Kabak Çekirdekli Erişte: Bölgeye özel olan kabak çekirdekli erişte, çekirdeğin verdiği aromayla erişteyi bambaşka yere taşıyor.
  • Kuru Kaymak: Kıvamı normal kaymağın aksine daha sert ve kırılgan. Nevşehir bölgesine özgü harika bir lezzet.
  • Ürgüp Köfte: Yörenin en çok tükettiği yiyeceklerin başında patates geliyor. Ürgüp köftenin harcına patates konularak yapılıyor. Damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Bölgenin diğer lezzetlerinin tadına bakmak isteyenler, Çavuşin otobüs seferlerine bakarak mini bir yolculuğa çıkabilirler.

Çavuşin’de Nerede Kalınır?

Çavuşin’ de konaklamak isteyen ziyaretçiler, oteller ve apartlarda rahat bir şekilde konaklayabiliyorlar. Tüm gün Çavuşin’i gezip gün sonunda yorgunluğunu atmak isteyenler için tüm imkanları sergiliyorlar.

Nevşehir'de bulunan havaalanı sayesinde uzun bir yolculuk yapmak istemeyenler için alternatif olarak uçak yolculuğu şansı bulunuyor. Bulunduğunuz bölgeden uçuşunuzu sağlamak için Nevşehir uçak bileti incelemeleri yaparak size en uygun uçuşu seçebiliyorsunuz. Nevşehir uçuşunuz sırasında rahat ve konforlu bir yolculuk yaşayarak, ziyaretiniz sırasında daha verimli vakit geçiriyorsunuz.

Bus Stations in Cavusin

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Cavusin

Cavusin Hotels

bus