Bus Tickets to Bagkoy

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bagkoy

CITY İstanbul
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Bagkoy Bus Ticket

Silivri ilçesinde yer alan Çantaköy, İstanbul’a olan yakınlığı ile dikkat çekiyor. Çantaköy ile arasında 78 km bulunan İstanbul’dan beldeye ulaşmak oldukça kolay.

Çantaköy’a varmak için Silivri Otogarından kalkan otobüsleri tercih edebilirsiniz. Çantaköy otobüs firmaları,pek çok seferle bölgeye hizmet veriyor. Siz de en uygun seçeneği değerlendirerek dilediğiniz zaman bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İETT’ye ait 303 ve 303B hat no’lu otobüsleri kullanarak bölgeden İstanbul il merkezine ulaşabilirsiniz.

Çantaköy’de Gezilecek Yerler

Çantaköy otobüs seferleri ile ulaştığınız bölgede gezip görebileceğiz lokasyonlar şöyle sıralanıyor:

  • Çantuğa Rum Kilisesi: Bölgedeki en eski tarihi yapılardan olan kilise, koruma altına alınan eserler arasında yer alıyor.
  • Beşli Yonca Havuzu: Adını şeklinden alan küçük yapı, Barok tarzı mimarisi ile dikkat çekiyor.

Çantaköy’de Ne Yenir?

Çantaköy otobüs bileti aldıktan sonra bölgeye ulaştıktan birbirinden lezzetli yiyecekleri tadabilirsiniz. Hayvancılığın oldukça gelişmiş olması nedeniyle et yemeklerinin öne çıktığı Çantaköy’ün en bilindik lezzetleri:

  • Külbastı: Marine edilen et, tavada mühürlenmesinin ardından fırına atılarak pişirilir. Bu lokum kıvamına gelen etin üzerine domates ve biber sosu eklenerek külbastı hazır hâle getiriliyor.
  • Güveçte yoğurt: Silivri’nin özel mayasıyla ünlü manda yoğurdunu Çanta’da toprak kaptan yiyerek unutulmaz bir damak tadı yakalayabilirsiniz.

Çantaköy’de Nerede Kalınır?

Çantaköy otobüs bileti fiyatlarından sonra inceleyeceğiniz bir diğer konu ise konaklama alternatifleri. Bölgede konaklama imkanları çok çeşitli. Burada yer alan pansiyon ve apart otel seçeneklerini değerlendirerek tatilinize başlayabilirsiniz. İstanbul uçuşları sonrası konforlu bir konaklama için Çantaköy otelleri arasından kendinize en uygun opsiyonu tercih etmeniz mümkün. İstanbul uçak bileti rezervasyonunuzu oluşturarak bu şirin beldede unutulmaz anlar yaşamaya başlayabilirsiniz.

Bus Stations in Bagkoy

bus