Bus Tickets to Camlik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Camlik

CITY Burdur
PHONE CODE 0 248
LICENSE PLATE CODE 15
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Camlik Bus Ticket

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı bir köy olan Çamlık, il merkezine 57 km uzaklıkta konumlanıyor. Çamlık, muhteşem dağları ve ağaçları arasında konumlanan evleri ile öne çıkıyor. Bu güzel köyün eski adının Germe olduğu biliniyor. Burada harika gün batımlarını izleyebilir, kültürel bir gezi yapabilirsiniz. Akdeniz'in en güzel köylerinden biri olan Çamlık, oldukça sakin bir yerleşim yeri.

Çamlık otobüs bileti aldıktan sonra direkt köyde iniyorsunuz. Köyde duran otobüs seferleri Burdur seferi olarak isimlendiriliyor. Çamlık otobüs firmaları kapsamında Güney Akdeniz Seyahat, Özkaymak ve Metro Turizm öne çıkıyor. Otogardan şehir merkezine gitmek için halk otobüslerini ya da minibüsleri tercih edebilirsiniz. Otogardan ilgili otobüslere bindiğinizde Çamlık Parkı'nda inerek merkeze kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Çamlık'ta Gezilecek Yerler

Bu yemyeşil köyün doğal güzellikleri kesinlikle görülmeye değer. Çamlık otobüs seferleri ile kolayca ulaşabileceğiniz Çamlık'ta şuraları gezebilirsiniz:

  • Kremna Antik Kenti: Bu değerli yapıdan günümüze ulaşan kalıntıların tarihi, Roma Dönemi’ne kadar uzanıyor. Kazıda çıkarılan önemli eserler ise Burdur Müzesi'nde sergileniyor.
  • Aksu Vadisi: Psidia yolunun geçtiği olağanüstü güzellikteki vadi, gelenlere muhteşem manzaralar sunuyor. Aksu Vadisi'ndeki yol, dağ yürüyüşü sevenler için ideal bir rota oluyor.

Çamlık'ta Ne Yenir?

Tertemiz doğasıyla ziyaretçileri mutlu eden Çamlık, lezzetleri ile de bu mutluluğu sürdürüyor. Çamlık otobüs bilet fiyatları uygun olduğundan bu lezzetleri herkes tadabiliyor. Çamlık Köyü yakınlarında yiyebileceğiniz yiyecekler şöyle sıralanıyor:

  • Gazel Böreği: Ateşte iyice kavrulan soğan, patates ve kıymanın taze yufkayla buluşması ile meydana gelen börek, harika tadıyla ziyaretçileri büyülüyor.
  • Mürdümek Aşı: Bir bakla türü olan mürdümek, salça ile enfes bir çorbaya dönüşüyor.

Çamlık'ta Nerede Kalınır?

Çamlık'ta konaklamak için en iyi seçenek göl evleri. Göl evleri, ziyaretçilere farklı bir atmosfer ve deneyim imkânı veriyor. Klasik bir tercih yapmak isteyenler ise butik otelleri tercih edebiliyor. Ücretsiz iptal olanağı, geniş ortak kullanım alanları ve yöresel kahvaltıları ile öne çıkan oteller, pek çok ziyaretçi tarafından tercih ediliyor. Çamlık otobüs firmaları sayesinde buraya kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Butik oteller, restoranları sayesinde Çamlık'ın en çok tercih edilen otelleri arasında yer alıyor. Ayrıca, öne çıkan spa olanakları ve bütçe dostu seçenekler ziyaretçileri memnun ediyor. Çamlık sizlere doğa içinde harika bir konaklama imkanı sunuyor.

Bus Stations in Camlik

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Camlik

Popular Bus Trips Arriving At Camlik

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus