Bus Tickets to Camkoy

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Camkoy

CITY Balıkesir
PHONE CODE 0 266
LICENSE PLATE CODE 10
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Camkoy Bus Ticket

Çamköy, Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde bulunuyor. Mahallenin nüfus oranının azlığı, yeşil alanlara yakınlığı ve konaklama imkânlarının varlığı öne çıkıyor. Sakin bir ortamda tatil yapmak isteyenler için ideal yerlerden biri. Ziyaretçiler, Has, Varan, Balıkesir VIP turizm firmaları aracılığıyla Çamköy’e ulaşabiliyor.

Çamköy otobüs seferleri, havalimanı veya kentin farklı bölgelerinden gerçekleştiriliyor. Mahalle, Balıkesir-Kütahya Yolu (E230) ile merkeze bağlanıyor. Merkez havalimanı ile mahalle arasında 66 kilometre mesafe bulunuyor. Çamköy otobüs bilet fiyatları, farklı bütçelere alternatif imkânlar sunuyor.

Çamköy’de Gezilecek Yerler

Çamköy otobüs bileti ile seyahat edenler, civardaki ormanları gezebiliyor. Bölgedeki piknik, kamp, karavan, koşu, yürüyüş ve bisiklet faaliyetlerine uygun mekânlar şöyle sıralanıyor:

  • Sarraf ve Kuyumcular Derneği Ormanı: Yeşil alan, mahallenin yolunda konumlanıyor. On dakikalık mesafede bulunan ormanı, hatıra için dikilmiş çam ve söğütler donatıyor.
  • Şehit Lütfü Tekelioğlu Ormanı: Yerleşim birimlerinden uzak yerde olan orman, yapılan gezi sırasında sizlere dinlendirici ve huzur veren bir ortam yaratıyor.
  • Çınarlı Pınar Piknik Alanı: Dursunbey ilçe merkezinin kuzeyinde yer alan mesire alanı, doğal bir meditasyon imkânı sağlıyor.

Çamköy’de Ne Yenir?

Çamköy otobüs firmaları, değişik restoranların olduğu bölgeler üzerinden sefer yapma olanağı tanıyor. Çamköy civarında deneyebileceğiniz tatlar şöyle sıralanıyor:

  • Kır Pidesi: Peynirli, etli, yumurtalı pide çeşitleri kahvaltıya keyif katıyor.
  • Tavuk Izgara: Soslu tavuk ızgaraları, ziyaretçilerin beğenerek yediği ürünlerden biri oluyor.
  • Köfte: Etsiz keşkek veya mercimek çorbasıyla sunulan lokum kıvamındaki bu etli köfteler, akşam yemeklerine alternatif oluyor.

Çamköy’de Nerede Kalınır?

Balıkesir uçuşları Koca Seyit ve Merkez havalimanlarına gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla konaklama için alternatifler de artıyor. İl merkezinde resort oteller bulunuyor. Dursunbey ilçe civarında çeşitli pansiyonlar hizmet veriyor. Balıkesir uçak bileti veya otobüs bileti alarak tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Bus Stations in Camkoy

bus