Bus Tickets to Calica

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Calica

CITY Muğla
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Calica Bus Ticket

Çalıca Mahallesi, Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Karaçulha semtinde yer alıyor. Muğla şehir merkezine yaklaşık 98 kilometre, Fethiye ilçe merkezine ise yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sessiz ve sakin olmasıyla bilinen Çalıca, yıl içerisinde birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Çalıca’ya varıldığında bu otogardan Muğla il merkezine ulaşmak isteyen ziyaretçiler için dolmuş ve otobüs seferleri mevcut. Çalıca otobüs firmaları arasında ise Kamil Koç Turizm ve Pamukkale Turizm öne çıkıyor.

Çalıca’da Gezilecek Yerler

  • Kayaköy: Çalıca’ya yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kayaköy, eski bir Rum köyü olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Uzun yıllar boyunca boş kalan bu kent, günümüzde sıklıkla ziyaret ediliyor.
  • Ölüdeniz: Çalıca otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz Ölüdeniz, Fethiye’nin en ünlü yerlerinin başında geliyor. Masmavi suları ve altın sarısı kumları ile görülmesi gereken yerlerden biri oluyor.
  • Gizlikent Şelalesi: Çalıca’ya yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Gizlikent Şelalesi, doğa ile iç içe tatil geçirmek isteyen ziyaretçilerin favori mekanları arasında yer alıyor.

Çalıca’da Ne Yenir?

  • Çiriş Otu Yemeği: Yöreye özgü lezzetler arasında yer alan çiriş otu yemeği, bölgede sıklıkla tüketiliyor.
  • Sılcan Otu Kavurması: Sılcan otu kavurması, Çalıca otobüs bileti alarak bölgeye ulaştıktan sonra mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında yer alıyor.
  • Zeytinyağlı Enginar: Ege lezzetleri denilince akla gelen ilk yemek çeşidi olan zeytinyağlı enginar, bölgedeki çoğu restoranda sıklıkla servis ediliyor.

Çalıca’da Nerede Kalınır?

Çalıca’da ziyaretçilerin konaklayabileceği birçok butik ve apart otel seçenekleri bulunuyor. Bu oteller misafirlerine konforlu bir konaklama yaşamalarını sağlıyor. Tatilseverler, otellerde sunulan hizmetlerden yararlanarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabiliyor. Bölgeye gelmek isteyenler Çalıca otobüs bilet fiyatlarına göz atıp diledikleri otele rezervasyon oluşturabiliyor. Oteller arasında balayı otelleri, butik oteller yer alıyor.

Ziyaretçiler bir diğer seçenek olan hava yolunu tercih ediyorsa Muğla uçak bileti alıp şehre ulaşım sağlayabiliyor. Tatilseverler Muğla uçuşları ile bölgeye vardıktan sonra kolaylıkla otellerine ulaşabiliyor.

Bus Stations in Calica

Operating Carriers Based in Calica

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Calica

bus