Bus Tickets to Bozan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bozan

CITY Afyon
PHONE CODE 0 272
LICENSE PLATE CODE 03
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Bozan Bus Ticket

Bozan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Bozan, Alpu ilçesine bağlı bir mahalle olarak biliniyor. Bozan Mahallesi; Eskişehir iline yaklaşık olarak 53 km, Alpu ilçesine ise yaklaşık 13 km uzaklıkta konumlanıyor.

Bozan otobüs bilet fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Siz de Bozan otobüs biletinizi seçtikten sonra yolculuğa başlayabilirsiniz. Bozan otobüs firmaları; Alanyalılar Turizm, Isparta Petrol Turizm, Özkaymak ve dahası oluyor. Bozan Otobüs Termali’ne ulaştıktan sonra bölge çevresinde bulunan araçlar ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bozan Yakınlarında Gezilecek Yerler

Turistik bir bölge olarak bilinen Afyon’da gezilecek mekan sayısı oldukça fazla bulunuyor. Afyon bölgesinin doğal güzellikleri ve tarihi mimari yapılarını görmek istiyorsanız Bozan otobüs seferlerine göz atabilirsiniz. Bu yerler aşağıdaki gibi şekilleniyor:

  • Afyonkarahisar Kalesi: Şehrin tarihi anlarına tanıklık etmiş olan bu kale, yaklaşık olarak 225 metre yüksekliğe sahip.
  • Frig Vadisi: Her sene birçok turistin dikkatini çeken bu vadi, ziyaretçilere açık bulunuyor.
  • İscehisar Peri Bacaları: Bu peri bacalarına Frig Vadisi gezinizde karşılaşabilirsiniz. Eşsiz manzarası ile görenleri hayrete düşürüyor.

Bozan’da Ne Yenir?

İlçe merkezi ve yakınlarındaki restoranlarda kesinlikle tadılması gereken lezzetler bulunuyor. Bu restoranlara Bozan otobüs firmalarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Afyon’un yöresel lezzetleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • Sakala Çarpan Çorbası: Yeşil mercimek ve erişte ile yapılan, sonrasında salça ile lezzetlendirilen bu çorba, yörenin popüler lezzetleri arasına yerleşiyor.
  • Tandır Çorbası: Ana ürünleri et ve un olan, diğer bir ismi şifa çorbası olarak da bilinen tandır çorbası turistlerin ilgisini çekiyor.
  • Afyon Kebabı: Düdüklü tencereye konan et hafif ateş ile birlikte pişiyor. Bu sayede et yumuşak kalıyor.
  • Göce Köftesi: Bilye şeklinde yapılan köftesi ile meşhur olan göce köftesi, herkesin denemesi gereken lezzetler arasında bulunuyor.
  • Zürbiye: Soğan aşı olarak da bilinen bu yemek görüntüsü ile iştah kabartıyor.

Bozan Yakınlarında Nerede Kalınır?

Afyon, turistik bir şehir olması nedeni ile bölge ve çevresinde birçok konaklama seçenekleri barındırıyor. Bozan ve çevresindeki otellerin bazıları; tatil köyleri, apart oteller ve pansiyonlar oluyor. Siz de tatilinizde bu konaklama seçeneklerinden birini tercih edecekseniz bölgeye Afyon uçuşları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Size uygun olan Afyon uçak biletini seçebilir ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Bus Stations in Bozan

Operating Carriers Based in Bozan

bus