Bus Tickets to Bayir

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Bayir

CITY Muğla
PHONE CODE 0 252
LICENSE PLATE CODE 48
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Bayir Bus Ticket

Muğla ilinin Menteşe ilçesine bağlı olan Bayır mahallesi, 1941 yılında meydana gelen depremin ardından tamamen yıkılıyor sonrasında ise bugünkü konumuna kavuşuyor. Tarihe uzanan geçmişi ile Bayır, en eski yerleşim alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Muğla il merkezine ortalama 15 kilometre, Menteşe ilçesine ise ortalama 27 kilometre uzaklıkta konumlanıyor.

Bayır otobüs firmaları, Muğla merkez otogarı ve Menteşe otobüs terminali olmak üzere iki farklı güzergaha seferler düzenliyor. Bölgeye ulaşım sağlayan firmalar arasında ise Metro Turizm, Kamil Koç Turizm, Pamukkale Turizm ön plana çıkıyor. Menteşe ilçesi veya Muğla merkez otogarına yapılan otobüs yolculuğunun ardından Bayır merkezine ulaşımlar ise toplu taşıma araçları ile sağlanabiliyor.

Bayır’da Gezilecek Yerler

  • Koca Çınar Ağacı: Bayır’da gezilecek yerler listemizde ilk sırada mahalle meydanında bulunan 900 yıllık koca çınar geliyor. Bayır otobüs seferleri sayesinde kolay bir şekilde ulaşım sağlanan bu destinasyonda, oldukça ilginç bir inanış yer alıyor. Bir rivayete göre bu çınarın etrafında bir tur atmak ömrü uzatıyor. Ayrıca bu koca çınarın altında masmavi koyları seyrederken kahve çay keyfi yapılmasının da eşsiz bir deneyim olduğu söyleniyor.
  • İçmeler: Bayır’da bulunan bir diğer gezi alanı ise İçmeler olarak karşımıza çıkıyor. Şifalı suları, huzurlu atmosferi ile bu destinasyon konuklarını rahatlatmayı başarıyor.

Bayır, eski tarihlere uzanan geçmişi, mis gibi havası, koca çınarları ve muazzam atmosferi ile birden fazla gezi alanını bünyesinde barındırıyor.

Bayır’da Ne Yenir?

Bayır, Ege mutfağının en güzel lezzetlerini ziyaretçilerine sunuyor. Bayır otobüs bileti alıp, bölgeye ulaşım sağlandıktan sonra denenmesi gereken yöresel lezzetlerin en başında ise şu yemekler geliyor.

  • Döş Dolması: Pirinç,soğan, iç yağ ve kuşbaşı et ile hazırlanan iç harcının döş eti ile pişirilmesi sonucu ortaya çıkan bu muhteşem lezzet, Ege bölgesinde bilinen en güzel yemekler arasında yer alıyor.
  • Muğla Köftesi: İnce çekilmiş kıyma, iç yağ ve tuz ile yapılan Muğla köftesi de Bayır bölgesinde mutlaka denenmesi gereken bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor.
  • Börülce Ekşilemesi: Ege Bölgesi’nin ünlü yemekleri arasında yer alan Börülce ekşilemesi, haşlanmış börülcelerin tuz, zeytinyağı ve limon suyu ile harmanlanıp soğuk bir şekilde servis edildiği bu yemek de Bayır bölgesinde mutlaka denenmesi gereken bir tat olarak kabul ediliyor.

Bayır’a yolu düşen ziyaretçilerin bu tarifsiz lezzetlerden en az bir tanesi mutlaka denemesi tavsiye ediliyor.

Bayır’da Nerede Kalınır?

Son dönemlerde dikkat çeken turistik alanlardan biri olan Bayır, konaklama açısından birden fazla seçeneği ziyaretçilerin hizmetine sunuyor. Otel, pansiyon, butik otel ve apart otel gibi alternatifler ise bu konaklama alanları arasında yer alıyor. Bayır otobüs bilet fiyatları araştırması yapan yolcuların bu konaklama seçenekleri arasından kendine en uygun olan alternatifi de değerlendirmesi tavsiye ediliyor.

Muğla uçuşları bir diğer yolculuk alternatifi olarak hizmet veriyor. Muğla uçak bileti Muğla Havaalanı’na alınıyor ve buraya yapılan uçak yolculuğu tamamlandıktan sonra Bayır merkeze toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanıyor.

Bus Stations in Bayir

Operating Carriers Based in Bayir

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Bayir

bus