Bus Tickets to Garden

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Garden

POPULATION 21,115
LAND AREA 208 km²
CITY Osmaniye
PHONE CODE 0 322
LICENSE PLATE CODE 80
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Garden Bus Ticket

Osmaniye il sınırları içinde yer alan Bahçe ilçesi ile il merkezi arasında 35 km mesafe bulunuyor. Köklü tarihi geçmişi ile Osmaniye’nin en bilinen ve büyük ilçelerinden biri olan Bahçe ilçesinde toplam 15 tane köy bulunuyor.

Bahçe otobüs bileti ile otobüs yolculuğu sonunda Bahçe otogarına ulaşım sağlıyorsunuz. Osmaniye il merkezine giden Bahçe KOOP minibüs hatları mevcut. Bahçe otobüs firmaları olarak; Metro Turizm, Can Diyarbakır Turizm, Astor Seyahat Turizm, Star Diyarbakır Turizm, Dilmenler Mardin Seyahat, Siirt Petrol, Siirt Baykan Jet Turizm ve Lider Siirt Turizm firmaları ön plana çıkıyor.

Bahçe’de Gezilecek Yerler

Bahçe otobüs seferleri ile kolay ulaşım sağlayabileceğiniz Bahçe ilçesinde gezilecek yerler şöyle listeleniyor:

  • Bahçe Kalesi: Gözetleme kulesi amacıyla inşa edildiği tahmin edilen kalenin inşa tarihi bilinmiyor. Fakat günümüze kadar bozulmadan gelebilen sadece 4 duvarı bulunuyor.
  • Ağcabey Camii: Bahçe ilçesinin Atatürk Meydanı’nda bulunuyor. 1809 yılında Dulkadiroğulları tarafından inşa ediliyor.
  • Ağcabey Kümbeti: Ağcabey’in oğlu Mehmet Bey’e ait olduğu biliniyor. 1856 yılında Mehmet Bey’in annesi tarafından inşa ediliyor.

Bahçe’de Ne Yenir?

Osmaniye ilçesi olan Bahçe’nin yöresel lezzetleri:

  • Lebeniye Çorbası: Bahçe restoranlarının başlangıç menüsünü oluşturan çorbalar arasında lebeniye çorbası, Osmaniye’nin yöresel lezzetleri arasında yer alıyor.
  • Kömbe: Bahçe ilçesindeki bütün pastanelerde bulabileceğiniz kömbe tatlısı, Osmaniye’nin yöresel mutfak lezzetleri arasında bulunuyor.
  • Fıstıklı Şeker: Yer fıstıklarının şeker ve susam ile kavrulmasından yapılıyor. Bahçe gezisi sırasında bütün kuruyemişçilerde bulabilirsiniz.

Bahçe’de Nerede Kalınır?

Osmaniye’nin ilçesi olan Bahçe’de konaklayabileceğiniz apart oteller, butik oteller, lüks oteller ve pansiyon tipi konaklamalar yer alıyor. Bahçe’de bulunan otel seçenekleri, misafirlerine hem konforlu hem ekonomik konaklama fırsatları sunuyor. Siz de Bahçe otel rezervasyonlarını oluşturduktan sonra Bahçe otobüs bilet fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Uçak yolculuğu yaparak Bahçe’de bulunan otelinize ulaşım sağlamak istiyorsanız Adana uçak bileti satın alabilirsiniz. Adana uçuşları sonunda şehre iniş yaptıktan sonra Bahçe’ye giden otobüs hatlarını ve servis araçlarını kullanabilirsiniz.

Bus Stations in Garden

Popular Bus Trips Arriving At Garden

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus