Bus Tickets to Ayvacik

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Ayvacik

POPULATION 20,619
LAND AREA 52 km²
CITY Samsun
PHONE CODE 0 362
LICENSE PLATE CODE 55
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Ayvacik Bus Ticket

Ayvacık, Samsun’un saklı cenneti olarak bilinir. Doğası ve kendine has havasıyla misafirlerini karşılamaktadır. Obilet.com üzerinden Ayvacık otobüs bileti satın alarak bu saklı cenneti keşfedebilirsiniz.

Ayvacık otobüs seferleri çoğunlukla yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Firmaların tamamını obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat, özellik ve sefer saati karşılaştırması yaparak kendinize uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz firmadan Ayvacık otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Ayvacık’ta nereler gezilir?

Ayvacık, mavi ile yeşilin buluşma noktası olarak da nitelendirilebilir. Tertemiz havası ve doğasıyla gelenlerin huzurlu vakit geçireceği bir ortama sahiptir.

Suat Uğurlu Barajı, Hasan Uğurlu Barajı, Eynel Köprüsü görülmesi gereken önemli yapılardır. Ayrıca, baraj gölünde düzenlenen tekne gezilerine katılabilir; kürek ve jet ski gibi sporları deneyebilirsiniz. İlçe genel olarak doğa sporları için oldukça elverişlidir. Bisiklet turları, safari, balık tutma, yürüyüş ve yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Çağlayan, Yeşilpınar ve Çamalan şelalelerine gidebilir ve güzellilerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu yörenin en önemli eserleri olan ahşap camileri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ayvacık’ta ne yenir?

Ayvacık’ta bol bol balık yiyebilirsiniz. Farklı balık çeşitleri ve Karadeniz otları ile donatılmış sofraları kaçırmayın.

Ayvacık’ta nerede kalınır?

İlçede kalabileceğiniz tek bir otel bulunmaktadır. Ayrıca, şehrin tepesine apart olarak kiralanan 7 adet bungalov ev bulunmaktadır. Bunlardan kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Ayvacık, doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyen herkesin mutlaka gitmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden biletinizi alıp yola çıkmalısınız.

Bus Stations in Ayvacik

bus