Bus Tickets to Atca

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Atca

CITY Aydın
PHONE CODE 0 256
LICENSE PLATE CODE 09
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Atca Bus Ticket

Atça, Türkiye’nin Aydın iline bağlı Sultanhisar ilçesinde bulunuyor. Atça, Yunan işgalinde yandıktan sonra yeniden imar edilen şehir yapısıyla dikkat çekiyor ve Türkiye’nin Paris’i olarak adlandırılıyor. Buraya ulaşmak için Atça otobüs bileti ile birlikte yola çıkıp otogara varıyorsunuz. Aydın Otobüs Terminali’nden Sultanhisar ilçesi ve Atça’ya ulaşım sağlayan birçok otobüs hattı bulunuyor.

Atça otobüs firmaları içerisinde ise özellikle Didim Seyahat ve CTS Tur öne çıkıyor. Atça’ya gidecek yolcular kendi kriterlerine uygun olacak şekilde bu firmalardan birini tercih edebiliyorlar.

Atça’da Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Atça’da gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Atça Kuyuları: Yapıldığı tarih kesin olarak bilinmese de yakınında yaşlı bir çınar ağacı bulunuyor.
  • Atçalı Yörük Ali Efe Müzesi: Milli Mücadele kahramanı Yörük Ali Efe’nin evi bir müze haline getiriliyor ve içerisinde de Milli Mücadele dönemine ait birçok eser ve fotoğraf sergileniyor.
  • Atça Tren İstasyonu: 1882 yılında hizmete açılan istasyon tek katlı taş binadan oluşuyor. Atça otobüs seferleriyle istasyona ulaşmak mümkün.

Atça’da Ne Yenir?

Atça’da tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Paşa Böreği: Görüntü olarak yağlamaya benzese de içinde bulundurduğu malzemelerle yağlamadan ayrılır. Üzerinde sos ve yoğurtla servis edilir.
  • Enginar Yemeği: Ege mutfağının vazgeçilmez yemeklerinden biri olan enginar Atça’da sıklıkla yapılıyor ve severek tüketiliyor.
  • Pelvize Tatlısı: Su ve nişasta ile yapılan tatlının üzerine dövülmüş ceviz karanfil koyuluyor. Oldukça pratik bir tatlı olan pelvize evlerde de kolaylıkla yapılıyor. Bu basit ama lezzetli tatlıyı tatmak isteyenler Atça otobüs bileti alarak kolaylıkla ilçeye ulaşabiliyor.

Atça’da Nerede Kalınır?

Atça’da konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart oteller bulunuyor. Siz de Atça otellerinde konforlu bir konaklama geçirmek istiyorsanız Atça otobüs bilet fiyatlarına bakıp rezervasyon oluşturabilirsiniz. İlçeye hava yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Aydın uçak bileti alabiliyorsunuz. Aydın uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolaylıkla ilçeye ve otelinize ulaşabiliyorsunuz.

Bus Stations in Atca

Popular Bus Trips Arriving At Atca

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus