Bus Tickets to Arguvan

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Arguvan

POPULATION 7,757
LAND AREA 1,096 km²
CITY Malatya
PHONE CODE 0 422
LICENSE PLATE CODE 44
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Arguvan Bus Ticket

Ülkenin önemli şehirleri arasında yer alan Malatya’nın ilçelerinden biri de Arguvan olarak ortaya çıkıyor. Arguvan şehri etrafında gerçekleştirilen arkeolojik kazılar ile beraber bu ilçenin eski bir kültüre dayandığı biliniyor. Arguvan otobüs bileti satın alan bireyler bu bölgedeki kültürel izlere şahit oluyor. Osmanlı zamanında Tahir Bucağı olarak anılan bu bölge ilk başlarda Diyarbakır ilçeleri arasında sayılıyor.

Cumhuriyet’in ilanından sonra Diyarbakır’a bağlılığı bırakılan bu şehir, Malatya altında varlığını sürdürüyor. Bizans zamanında da var olan bu şehir Argaous ismi ile anılıyordu. Arguvan otobüs firmaları arasından tercih yaparak tarih kokan bu şehre ziyaret etmek mümkün oluyor. Elazığ ilçeleri ile komşu olan Arguvan, ulaşımı kolay şehirler sınıfında bulunuyor.

Arguvan’da Gezilecek Yerler

Arguvan otobüs seferleri tarihi alanları güzergah olarak seçtiği için, bu güzergahta yolculuk yapanlar tarihin havasını soluyor. Gezilecek alanları çok fazla olan Malatya Arguvan bölgesinde keyifli vakit geçirmek mümkün oluyor.

  • Hacı Yusuf Cami: Yeni Cami ismiyle de bilinen bu eser Hocazade Hacı Yusuf vasıtası ile inşa ediliyor. 1893 senesi içerisinde meydana gelen bir deprem ile zarar gören bu camiden geriye sadece minaresi kalıyor.
  • Malatya Kalesi: Eski Malatya’nın şehir surlarını oluşturan bu kale, milattan sonra yetmiş dokuzuncu yüzyılda yapılmaya başlanıyor. Titus Livius zamanında yapımı başlanan bu kale Justinianos zamanında tamamlanarak kullanıma açılıyor.
  • Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı: Klasik Osmanlı mimarisinin görüldüğü bu yapı, on iki adet misafir odasıyla zamanında hizmet veriyor. Günümüzde kervansaray olarak kullanımı bulunmayan bu yapıyı ziyaret edenlerin sayısı oldukça fazla.

Arguvan’da Ne Yenir?

Arguvan otobüs bilet fiyatları birçok kişi açısından uygun ücret politikalarına sahip. Arguvan ilçesine gelen kişiler bu bölgeye özel yemeklerin tadına farklı işletmelere giderek bakabilir.

  • Kaburga Dolması: Et ile yapılabilecek en iyi yöresel Malatya yemekleri arasında bulunuyor. Protein açısından zengin olan bu yemek bölgede yetişen hayvanların etlerinden yapılıyor.
  • Külah Dolması: Bu dolma Malatya’nın sıcağında kurutulmuş ulan dolmalık biber, patlıcan ve salatalık ile hazırlanıyor. Zeytinyağı ile yapılan bu dolma lezzeti ile tadanları kendine hayran bırakıyor.
  • Kağıt Kebabı: Kuyruk yağının büyük rol oynadığı bu yemek ismini pişirildiği fırın kağıtlarından alıyor. Bakır leğen içerisinde pişirilen bu kebap lezzeti ile isminden söz ettiriyor.

Arguvan’da Nerede Kalınır?

Malatya uçak bileti araması yaptığınızda Malatya Erhaç Havalimanı’nı kapsamayan farklı uçak seferlerine ulaşacağını bilmen gerekiyor. Merkez, havalimanından Arguvan konaklama noktalarına ulaşım sağlamak gayet kolay. Beş yıldızlı ve dört yıldızlı otellerin yer aldığı Arguvan bölgesinde konaklayabileceğiniz farklı seçenekler de yer alıyor.

Malatya uçuşları yapan kişiler, bu şehirde bulunan pansiyon seçeneklerini de değerlendirebilme olanağına sahip. Malatya Arguvan sınırları içerisinde hakimiyetini sürdüren çocuk dostu aile otelleri yer alıyor. Hayvan dostu konseptine sahip olan farklı oteller de Malatya Arguvan noktasında bulunuyor. Çocuk sahibi yahut hayvan sahibi kişiler Malatya Arguvan noktasında konaklayabileceği uygun otel seçenekleri bulunuyor.

Bus Stations in Arguvan

Popular Bus Trips Departing From
Arguvan

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 2 Destinations Traveled by obilet users via Arguvan

bus