Bus Tickets to Argithani

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Argithani

CITY Konya
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Argithani Bus Ticket

Argıthani, Konya ilinin Ilgın ilçesine bağlı olan bir mahalle olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 3 bin kişilik bir nüfusa sahip olan mahalle, Konya il merkezine 102, Ilgın ilçe merkezine ise 18 km uzaklıkta yer alıyor. Mahallenin bağlı olduğu Ilgın, Konya’nın küçük ve şirin bir ilçesi olup kaplıcaları ile ön plana çıkıyor.

Argıthani’ne gitmek için çıktığınız yolculukta ilk olarak Konya Otobüs Terminali’ne varıyorsunuz. Terminalde indikten sonra Argıthani’ne giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Metro, Kontur, Özkaymak gibi Argıthanı otobüs firmaları ile Argıthanında güzel bir tatil tecrübesi yaşama avantajına sahip olabilirsiniz.

Argıthani’nde Gezilecek Yerler

Konya ilinin küçük mahallelerinde bir tanesi olan Argıthanı, tarihi yapısı ve kaplıcaları ile dikkat çekiyor. Ilgın’ın şirin mahalleleri arasında yer alan Argıthani’ne yakın konumda olan gezebileceğiniz yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Ilgın Kaplıcası: Roma ve Bizans döneminde de kullanıldığı tahmin edilen kaplıcaya, Hz. Mevlana’nın da şifa bulmak için her yaz geldiği söyleniyor.
  • Ilgın Kaleköy Kalesi: Argıthanı otobüs seferleri ile ulaşabileceğiniz kale, ilçenin tek ve en eski kalesi olarak biliniyor.

Argıthani’nde Ne Yenir?

Argıthani bir tahıl bölgesi olduğundan dolayı burada genellikle hamur işi çeşitleri tüketiliyor. Hamur işi olarak genellikle tercih edilen lezzetler;

  • Koca Topalak: Bulgurdan yapılan hamur top haline getirilerek haşlanıyor. Sonrasında salça ve soğan ile kavrulan etin içerisine ilave ediliyor.
  • Sakalı Sarkan: Haşlanan mercimeğin içerisine, salça ve erişte ilave edilerek çorba yapılıyor.
  • Ovmaç: Soğan ince ince doğranıp yağda kavruluyor. Sonrasında içerisine salça, baharatlar ve nohut ilave ediliyor.

Bunların yanı sıra etli ekmek, tandır böreği ve zeytinyağlı yemekler aynı şekilde Argıthani’nde yenilebilecek lezzetler arasında yer alıyor. Siz de Argıthanı otobüs bileti satın alarak bu güzel bölgeyi ziyaret edebilir ve bu lezzetli yemekleri tatma şansına sahip olabilirsiniz.

Argıthani’nde Nerede Kalınır?

Argıthani’ne geldiğiniz zaman burada ve mahallenin bağlı olduğu Ilgın’da sizleri 5 yıldızlı oteller, butik oteller, apart ve pansiyon gibi konaklama seçenekleri bekliyor. Siz de uygun Argıthanı otobüs bilet fiyatları ile bölgeye seyahat ederek bu güzel il ve ilçeyi görebilirsiniz.

Otobüs ile yolculuk etmek istemeyen ziyaretçiler, Konya uçak bileti satın alarak da bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya uçuşları ile seyahat ettikten sonra havalimanından Argıthani’ne ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Argithani

bus