Bus Tickets to Alikurt

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Alikurt

CITY Denizli
PHONE CODE 0 258
LICENSE PLATE CODE 20
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Alikurt Bus Ticket

Denizli'nin Alikurt Köyü, Ege Bölgesi'nde Bozkurt ilçesine bağlı bulunuyor. Bozkurt ilçe merkezine 13 kilometre mesafede olan ve tatil için de sıkça tercih edilen Alikurt, tarihi ve doğal güzellikleriyle her mevsim oldukça fazla ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor.

Alikurt'a ulaşmak için çıktığınız yolculukta öncelikle otogara varıyorsunuz. Denizli otobüs terminalinden Bozkurt Otogarı’na ulaşarak Alikurt otobüs seferlerini inceleyebilirsiniz. Denizli'den Bozkurt'a geçişinizde Isparta Petrol Turizm firması ön plana çıkıyor. Bozkurt'tan Alikurt'a ulaşmanızı sağlayacak minibüs hatları da bulunuyor. Bu minibüs hatları aynı zamanda il merkezine ulaşmanıza da yardımcı oluyor. Firmaların Alikurt otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Alikurt'ta Gezilecek Yerler

Ege'nin ön plana çıkan köylerinden Alikurt’a, Alikurt otobüs firmaları aracılığıyla ulaştıktan sonra gezebileceğiniz bazı yerler şunlar:

  • Karakısık Kanyonu: Manzarayı rahatlıkla izleyebileceğiniz bir yer olan kanyonda, muhteşem manzara eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Karagöl: Ünlü mesire alanlarından olan Karagöl, piknik gibi pek çok aktivitenin yapıldığı ve doğayla baş başa zamanın geçirildiği harika ötesi bir yer.

Alikurt'ta Ne Yenir?

Alikurt otobüs bileti alarak kolayca ulaşabileceğiniz köyde mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden bazıları şunlar:

  • Zeytinyağlı Patlıcan Gömme: Patlıcanın çeşitli soslar eşliğinde salata haline getirilmesiyle yapılan yemek, lezzeti ve görünümü ile oldukça beğeniliyor.
  • Cızlama: Patates, hamur ve kaymaktan elde edilen cızlama, yöresel bir börek çeşidi. Pekmeze batırılarak da tüketilebilen cızlama, ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği lezzetler arasında yer alıyor.

Alikurt'ta Nerede Kalınır?

Alikurt'ta konaklayabileceğiniz butik ve apart oteller bulunuyor. Bu konaklama mekanları, sahip olduğu olanaklar ile oldukça konforlu bir tatil deneyimi yaşatıyor. Konaklama mekanlarında sunulan hizmetlerden yararlanarak unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Alternatif olarak Denizli uçak bileti alabilir ve hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizli uçuşları ile Alikurt'a ulaştıktan sonra otelinize ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Alikurt

Operating Carriers Based in Alikurt

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Alikurt

bus