Bus Tickets to Alakent

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Alakent

CITY Antalya
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Alakent Bus Ticket

Alakent, Antalya ilinin Demre ilçesine bağlı olan bir mahalle olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık olarak 1700 kişilik bir nüfusa sahip olan mahalle, Demre ilçe merkezine 2 kilometrelik bir uzaklıkta yer alıyor. Myra Antik Kenti ile tanınan mahalleye her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyarete geliyor.

Alakent’e gelmek için yolculuğunuza başladığınızda ilk olarak Demre Otogarı’na varıyorsunuz. Otobüs Terminali’ne vardıktan sonra Alakent’e minibüs, dolmuş ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Alakent otobüs firmaları arasında yer alan Güney Akdeniz Seyahat, Alanyalılar Turizm, Antalya Kıraç, Antalya Turizm gibi firmalardan birini tercih edebilirsiniz.

Alakent’te Gezilecek Yerler

Antalya’nın en küçük ilçelerinden olan Demre, bölgede yaşayan Likya Uygarlığı için oldukça önemli kentlerden biri. İlçenin sevilen beldelerinden olan Alakent’e yakın konumda yer alan gezebileceğiniz yerler de şu şekilde sıralanıyor;

  • Myra Antik Kenti: Alakent’te yer alan bu ören yeri, bölgenin en önemli simgelerinden biri. Roma Dönemi ve Likya Uygarlığı döneminden kalan kalıntıların iyi korunduğu kentte, kaya mezarları ve antik tiyatro dikkat çekiyor.
  • St. Nicholas Kilisesi: Burada Noel Baba olarak tanınan St. Nicholas’ın mezarı bulunuyor.
  • Demre Kuş Cenneti: Demre’ye 5 km uzaklıkta bulunan doğa harikasına Alakent otobüs seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Burayı kuş gözlemcileri gibi birçok turist ziyaret ediyor.

Alakent’te Ne Yenir?

Alakent otobüs bileti alıp bu şirin yere geldikten sonra farklı tatları keşfedebilirsiniz. Demre’de yemek denilince, Akdeniz Bölgesi ve Antalya olduğundan dolayı ilk olarak deniz ürünleri ve Akdeniz mutfağı geliyor. Genellikle burada restoranlar, kafeler, barlar, meyhaneler ve balıkçılar bulunuyor.

Alakent’te Nerede Kalınır?

Demre’yi ziyaret ettiğinizde çok sayıda her şey dahil otel, pansiyon ve apartlar sizleri karşılıyor. Konforlu Demre otelleri, sizlere keyifli bir tatil yaşama imkanı sunuyor. Sizler de Alakent otobüs bilet fiyatlarını inceleyip satın aldıktan sonra otel rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

İsterseniz Antalya uçak bileti satın alarak ulaşımınızı hava yolu ile sağlayabilirsiniz. Antalya uçuşları ile kente vardıktan sonra otelinize doğru yol alabilirsiniz.

Bus Stations in Alakent

bus