Bus Tickets to Aksu

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Aksu

POPULATION 4,825
LAND AREA 406 km²
CITY Isparta
PHONE CODE 0 246
LICENSE PLATE CODE 32
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Aksu Bus Ticket

13 köye ev sahipliği yapan Aksu, Isparta kentinin 13 ilçesinden biri olarak biliniyor. İlçenin tarihi ise M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzanıyor. Aksu’nun Isparta Merkez’e olan uzaklığı ise 63 km.

İlçeye yapacağınız yolculuğun sonunda otogara ulaşıyorsunuz. Gerek ilçeye gerekse de kent merkezine seyahat etmenize olanak tanıyan Aksu otobüs firmaları içinde ise Lüks Erova Turizm öne çıkıyor.

Aksu'da Gezilecek Yerler

Aksu otobüs seferleri ile yapacağınız seyahatin ardından konaklamanızı keyifli hale getirecek birbirinden güzel lokasyonlar sizi karşılıyor.

  • Zindan Mağarası; toplam 1150 metre uzunluğa sahip. Mağaranın içinde Romalılar tarafından yapılan su kanalı da bulunuyor.
  • Tynada Antik Kenti’nin Helenistik Dönem’den kaldığı tahmin ediliyor. Kentin en ilgi çekici yapısı ise kaya mezarlar oluyor.
  • Eurymedon Kutsal Alanı, Zindan Mağarası önünde bulunan Eurymedon Tanrısı’na adanmış bir tür açıkhava tapınağı.

Aksu'da Ne Yenir?

Aksu otobüs bileti temin ederek bölgeye geldikten sonra ziyaretçilerini yeni tatlarla buluşturan Aksu’nun yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.

  • İlçe, köfte - piyaz ikilisinin ortaya çıkardığı lezzetle meşhur. Bu lezzetle buluşabileceğiniz birçok mekan bulunuyor.
  • Nohutlu Kelle Paça, daha çok sakatat sevenlere özel bir lezzet. Bu seçenek için kelle paçanın yöresel hali de diyoruz.
  • Sarı burma tatlısı, baklavayı andıran cevizli ve şerbetli bir tatlı. Tatlıseverler için tavsiye ediyoruz.

Aksu'da Nerede Kalınır?

Aksu konaklama açısından ziyaretçilerine alternatifler vadeden bir bölge. Bu bölgede; oteller, butik oteller, apartlar ve pansiyonlar gibi alternatifler mevcut. Bu alternatifler arasından tercihlerinizi ve bütçeniz dahilinde karar verebilirsiniz. Aksu otobüs fiyatlarına göz attıktan sonra rezervasyon yapmak için konaklama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

İlçeye seyahat etmek için Isparta uçuşları arasından da tercih yapabileceğinizi hatırlatalım. Bunun için Isparta uçak bileti almanız yeterli. Havalimanından da ilçeye ulaşımınızı kolay hale getiren seçenekler mevcut.

Bus Stations in Aksu

Operating Carriers Based in Aksu

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Aksu

Popular Bus Trips Departing From
Aksu

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Aksu

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 8 Destinations Traveled by obilet users via Aksu

bus