Bus Tickets to Akcaguney

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Akcaguney

CITY Balıkesir
PHONE CODE 0 266
LICENSE PLATE CODE 10
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Akcaguney Bus Ticket

Akçagüney, Balıkesir’in Dursunbey ilçesine bağlı mahallelerinden biri oluyor. Yusuf Halaçoğlu’nun bir eserinde de konu olan bu mahallede, 7 evli hanenin yaşadığı biliniyor. Şehir merkezine 48 km uzaklıkta olan mahalle, Dursunbey ilçesine 29 km mesafede bulunuyor. Akçagüney’de geçmiş dönemlerden kalma kalıntılar ortaya çıkıyor.

Beldeye hem kara hem de hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Leydi Turizm, Batur Vip, Balıkesir Hakser Turizm gibi firmalardan Akçagüney otobüs biletinizi alarak beldeye kolayca varabilirsiniz. Hava yolunu tercih etmek isterseniz Balıkesir uçuşları ile önce şehir merkezine daha sonra da oradan ilçeye ulaşabilirsiniz.

Akçagüney’de Gezilecek Yerler

Balıkesir uçak bileti aldıktan sonra beldeye gelebilirsiniz. Böylece hem mahallede hem de yakın yerlerde birçok mekân gezebilirsiniz. Bu yerlerden başlıcaları şöyle sıralanıyor:

  • Yayla Tesisleri: Mesire alanı olan bu yer, ziyaretçilerine keyifli bir vakit geçirme imkânı sunuyor.
  • Hadrianeia Antik Kenti: Milattan Önce para basım işlemlerinin gerçekleştirildiği bu kentte, tarihi kalıntıları görebilirsiniz.

Akçagüney’de Ne Yenir?

Gezi planınızı yaparken bölgede tadabileceğiniz birçok lezzet de bulunuyor. Bunlardan öne çıkanlar ise şu şekilde belirtiliyor:

  • Peynirli Patlıcan: Bostan patlıcanı ile yapılan bu yemek, ana yemeklerle birlikte sunuluyor. Beldede mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında yer alıyor.
  • Mafiş Tatlısı: Şerbetli tatlı olan mafiş, bayramlarda sıkça tüketiliyor. Akçagüney otobüs seferleri öncesinde ve sonrasında bu tatlıyı yemeniz tavsiye ediliyor.

Akçagüney’de Nerede Kalınır?

Akçagüney’de kalabileceğiniz çeşitli butik otel ve apartlar bulunuyor. Sakinliğiyle önemli yerlerden olan bu belde, tempolu hayattan uzaklaşarak konforlu bir tatil yapma imkânı sunuyor. Dolayısıyla hizmetleriyle öne çıkan Akçagüney otellerini çok beğeneceksiniz. Akçagüney otobüs firmalarından alacağınız bilet ile konaklayacağınız otele kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Akçagüney otellerinde konaklamak istiyorsanız erken dönemde Akçagüney otobüs bilet fiyatlarına bakmanız öneriliyor.

Bus Stations in Akcaguney

bus