Bus Tickets to Akbaslar

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Akbaslar

CITY Balıkesir
PHONE CODE 0 266
LICENSE PLATE CODE 10
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Akbaslar Bus Ticket

Balıkesir’in Dursunbey ilçesine bağlı olan Akbaşlar, 450 yıllık bir geçmişe sahip. Mahalle, arazinin kırsal alanında yer alıyor. Dolayısıyla bölgede Marmara’nın ılıman iklimi hissediliyor. Dursunbey ilçesine 18 km mesafede bulunan mahalle, şehir merkezine 59 km uzaklıkta konumlanıyor.

Balıkesir Otogarı’ndan Akbaşlar’a otobüsle gidilebiliyor. İlçeye 18 km mesafede bulunan mahalleye, birçok firma sefer düzenliyor. 10tur Turizm, Taç Akçay Travel, Varol Turizm gibi Akbaşlar otobüs firmaları ile ulaşabilirsiniz. Firmaların Akbaşlar otobüs bilet fiyatlarını inceleyerek seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Akbaşlar’da Gezilecek Yerler

Akbaşlar, tarihi yönüyle önem taşıyan bölgelerden biri oluyor. Dolayısıyla ilçede gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Bunlardan bazıları ise şöyle sıralanıyor:

  • Kazdağı Müzesi: Akbaşlar otobüs seferleri ile yapacağınız kısa bir yolculuktan sonra müzeye ulaşabilirsiniz. Müze, bir aile tarafından işletiliyor.
  • Saz Mesire Yeri: İçinde bulunan kavak ağaçları, dinlendirici ve huzur veren ortam oluşturuyor. Ayrıca mekân, bir mesire alanı olarak da oldukça beğeniliyor.

Akbaşlar’da Ne Yenir?

Akbaşlar otobüs bileti ile mahalleye ulaştıktan sonra Balıkesir’in yöresel lezzetlerini deneyebilirsiniz. Bu lezzetlerden öne çıkanlar ise şöyle belirtiliyor:

  • Tepitme Gödeği: Daha önce yediğiniz bütün gözleme ve bazlamaları unutturacak eşsiz bir lezzet sunan yemek, Akbaşlar köyünün yöresel lezzetleri arasında yer alıyor.
  • Kabak Çiçeği Dolması: Taze toplanan kabak çiçeklerinin içlerinin doldurulmasıyla hazırlanan yemek, ziyaretçilerin damağında muhteşem bir tat bırakıyor.

Akbaşlar’da Nerede Kalınır?

Akbaşlar’da lezzetiyle öne çıkan yemek kültürünü denemek ve gezi planını yapmak için konaklama alanlarından birini tercih etmeniz öneriliyor. Bölgede konaklama seçenekleri arasında apartlar yer alıyor. Dolayısıyla bu yerlerde güven ve keyifle konaklayabilirsiniz. Bölgeye ulaşım için kara yolunun yanı sıra Balıkesir uçak bileti alarak hava yoluyla da gelebilirsiniz. Balıkesir uçuşları sonrasında şehir merkezine ulaşabilir, daha sonra ise minibüsle Akbaşlar’a geçebilirsiniz.

Bus Stations in Akbaslar

bus