Bus Tickets to Acipayam

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Acipayam

POPULATION 55,406
LAND AREA 1,772 km²
CITY Denizli
PHONE CODE 0 258
LICENSE PLATE CODE 20
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Acipayam Bus Ticket

Acıpayam, Ege Bölgesi'nin güneydoğusunda, Denizli iline bağlı bir ilçe. Denizli'nin yüz ölçümü en büyük ilçesi olarak biliniyor. Badem ve tütün üretiminin fazla olduğu bu ilçe, adını badem üretiminden gelen "payam" sözcüğünden alıyor.

Acıpayam'a gidebilmek için öncelikle otogara ulaşıyorsunuz. Burada çeşitli firmalar bulunuyor. Acıpayam'dan Denizli Merkez’e ulaşım sağlayabileceğiniz Çameli KOOP otobüs hattı mevcut. Denizli otobüs terminalinden Acıpayam otobüs bileti alabileceğiniz otobüs firmaları arasından Güney Akdeniz Seyahat ön plana çıkıyor. Firmaların Acıpayam otobüs bilet fiyatlarını inceleyerek sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Acıpayam'da Gezilecek Yerler

Akdeniz Bölgesi'nde bulunan ve Acıpayam otobüs firmaları ile ulaşabileceğiniz Acıpayam'da gezebileceğiniz yerler şöyle sıralanıyor:

  • Acıpayam Lavanta Bahçeleri: Acıpayam, lavanta bahçelerinin en çok bulunduğu ilçe olarak biliniyor. Her mevsim mor kalabilen lavanta bahçeleri eşsiz güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.
  • Olukbaşı Kanyonu: Bölgenin eşsiz özellik ve güzelliklerini gözler önüne seren kanyon, göz alıcı doğasıyla ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri olarak biliniyor.

Acıpayam'da Ne Yenir?

Acıpayam otobüs seferleri ile ilçeye ulaştıktan sonra tadabileceğiniz bazı lezzetler:

  • Çaput Aşı: Pilav türünde bir yemek olan Çaput Aşı, ziyaretçilere adeta bir lezzet şöleni yaşatıyor.
  • Süller Pidesi: İçerisinde şeker ve bal olmasıyla diğer pidelerden ayrılan pide, bölgede rağbet gören tatların başında yer alıyor.

Acıpayam'da Nerede Kalınır?

Acıpayam'da konaklayabileceğiniz apart ve butik oteller bulunuyor. Apart ve butik oteller, konforlu bir konaklama imkanı ve unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

Dilerseniz Denizli uçak bileti alabilir ve hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Denizli uçuşları ile yolculuğunuzu tamamladıktan sonra otelinize ulaşabilirsiniz.

Bus Stations in Acipayam

Acıpayam Bus Station Aşağı Cami Cd. No:1, 20800 Acıpayam/Denizli

Operating Carriers Based in Acipayam

Carriers That Have Ceased to Operate Based on Acipayam

Popular Bus Trips Departing From
Acipayam

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Acipayam

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 2 Destinations Traveled by obilet users via Acipayam

bus