Bus Tickets to Abide

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Abide

CITY Kütahya
PHONE CODE 0 274
LICENSE PLATE CODE 43
NUMBER OF BUS TERMINALS 1

Things You Need to Know After Buying the Abide Bus Ticket

Abide Köyü, Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı belde oluyor. 1912 yılına kadar Hamidiye ismiyle anılan Abide Köyü, şehir merkezine 110 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Konumu gereği nüfusu 350’lerde seyreden bu köy, her yıl birçok ziyaretçi ağırlıyor.

Abide Köyü’ne hem kara yolu hem de hava yolu aracılığıyla gidilebiliyor. Otobüs bileti ile ulaşımı, ilçe merkezinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Kütahya uçak bileti ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu köyde son durağınız muhtemelen Kütahya Garı ya da havaalanı oluyor. Buradan sonra, Abide otobüs firmalarından bilet alarak gitmek istediğiniz yere seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Isparta Petrol Turizm, Anadolu Ulaşım ve Buzlu Turizm firmalarından birini tercih ederek önce ilçe sonra da il merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Abide’de Gezilecek Yerler

Köy içerisinde gezebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Bunlardan başlıcaları şöyle sıralanıyor:

  • Köy Kahvesi: Yerel halk, zamanının çoğunu bu mekânda geçiriyor. Sizler de bu mekâna uğrayabilir, çay içebilirsiniz.
  • Köy Pazarı: Haftanın belirli günlerinde beldenin halkı tarafından köyde satışa çıkarılan küçük bir pazar alanı bulunuyor. Abide Köyü ziyaretinizde muhakkak uğramanız tavsiye edilen yerler arasında geliyor. Ayrıca pazar alanına Abide otobüs seferleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Abide’de Ne Yenir?

Abide otobüs bileti alarak geleceğiniz bu beldede, bölgenin meşhur lezzetlerini tadabilirsiniz. Abide Köyü’nde mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında şunlar yer alıyor:

  • Sini Mantısı: Yeşil mercimekli ve kıymalı olmak üzere iki çeşidi bulunan bu yemek, ziyaretçileri tarafından sıkça tercih ediliyor.
  • Cimcik: Kütahya’nın yöresel lezzetleri arasında öne çıkan cimcik, bir tür mantı çeşidi olup ziyaretçilerin mutlaka denediği ürünler arasında yer alıyor.

Abide’de Nerede Kalınır?

Abide Köyü’nde konaklayabileceğiniz birçok yer mevcut. Bunların başında ise butik oteller ve apart oteller geliyor. Abide otobüs bilet fiyatları gibi belde içinde konaklama fiyatı da oldukça uygun seçeneklerden oluşuyor. Ziyaretinizi Kütahya uçuşları ile gerçekleştirecekseniz öncesinde mutlaka kalmayı planladığınız otelle görüşerek fiyat bilgisi almanız ve rezervasyon işlemlerini yaptırmanız tavsiye ediliyor.

Bus Stations in Abide

Popular Bus Trips Arriving At Abide

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above
bus