Bus Tickets to Abana

24/7 Customer Service
Secure Payment
No Commission, Free
More than 25 Million
Users a Month
Buy Your Ticket in 2 minutes
Easy Cancellation

Information About Abana

POPULATION 4,215
LAND AREA 28 km²
CITY Kastamonu
PHONE CODE 0 366
LICENSE PLATE CODE 37
NUMBER OF BUS TERMINALS 2

Things You Need to Know After Buying the Abana Bus Ticket

Abana, Kastamonu’nun denize kıyısı olan güzel ilçelerinden biridir. Çevre illerden ve Kastamonu’nun diğer ilçelerinden buraya denize girmek için insanlar gelirler. Siz de bu insanlardan biri olmak isterseniz, Abana otobüs bileti işlemlerinizi obilet.com üzerinden halledebilirsiniz.

Abana otobüs seferleri genellikle yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görme imkanına sahipsiniz. Firmaların fiyat ve özelliklerini birbirleriyle kıyaslayarak kendinize en uygun olan firmadan Abana otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Abana’da nereler gezilir?

Abana, her ne kadar sahil şeridinde bulunan ve tatil bölgesi olarak bilinen bir ilçe olsa da, tarihi açıdan da görülmesi önerilen yerlere sahiptir. Bunların başında Abana Müzesi gelir. Abana’ya dair pek çok tarihi eseri burada görebilirsiniz.

Yörenin en eski yerleşim yerlerinden olan Hacı Veli Köyü, hem hikayesi hem de güzelliğiyle ilgi çeken bir yerdir. Bu köyde bulunan Hacı Veli Konağı’nı görmelisiniz. Ardından Hacı Veli Kanyonu’na gidip trekking yapmalısınız. Etrafında bulunan kayalıklar, ağaçlar ve değirmen kalıntıları da ilginizi çekecektir. Hacı Veli Camisi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın.

Abana Belediyesi’nin bahçesinde bulunan Vaftiz Teknesi görülmesi gereken eserlerdendir.

Harmason Camisi ise, Selçuklu zamanından kalma bir eserdir.

Toza Seyir Tepesi ise, fotoğraf makinenizi alıp gitmeniz gereken muhteşem manzaralı bir yerdir. Aynı şekilde Hacı Veli Koyu da deniz manzarasına dalıp gideceğiniz yerlerdendir.

Abana sahilinde bulunan Abana Plajı’na gidip denize girmeni keyfini de sürebilirsiniz.

Abana’da ne yenir?

Karadeniz ilçesi olan Abana’da bol bol balık yiyebilirsiniz ama en lezzetli olanları kefal ve barbunya balıklarıdır. Bunun yanı sıra; etli yaprak sarması, güveç, hodan, kaşık helvası ve kulaklı makarna gibi yöresel lezzetlerden de tatmalısınız.

Abana’da nerede kalınır?

Abana’da konaklama seçenekleri oldukça geniştir. Otellerde ve pansiyonlarda kalabileceğiniz gibi kamp alanlarında çadır kurma imkanınız da vardır. Hatta farklı bir tercih yapıp bungalov evlerde de kalabilirsiniz.

Abana, sahili başta olmak üzere sahip olduğu tüm güzellikleriyle görülmesi gereken özel bir yerdir. En kısa zamanda gidip keşfetmelisiniz. Bunun için obilet.com üzerinden Abana otobüs seferleri listesine bakıp biletinizi satın alabilirsiniz.

Bus Stations in Abana

Abana Otogar Merkez, Yücel Türkben Cd., 37970 Abana/Kastamonu, Türkiye

Popular Bus Trips Departing From
Abana

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Popular Bus Trips Arriving At Abana

* The ticket prices shown are the most affordable prices of the tickets purchased at obilet within the last 7 days. Please inquire the current ticket prices from above

Top 2 Destinations Traveled by obilet users via Abana

bus