Ucuz Tunus Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Tunus Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tunus Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 216
NÜFUS 11.400.000

Popüler Tunus Havalimanları

Tunus Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tunus ya da resmi adıyla Tunus Cumhuriyeti Akdeniz’e kıyısı olan bir Kuzey Afrika ülkesidir. Batıda Cezayir, doğuda Libya ve Akdeniz, Kuzeyde Akdeniz ile çevrilidir. Topraklarının tamamı Sahra Çölü'nde bulunan Tunus yazları sıcak, kışları ılıman bir iklime sahiptir. Ülke topraklarının yarısı tarıma elverişlidir ve tarım ülkenin en önemli geçim kaynağıdır. Hafif sanayi kollarının ve petrolünde işlendiği ülkede son yıllarda turizme yapılan yatırımlar da arttırılmıştır. Özellikle zeytin üretiminde ülke dünyada ilk onda yer almaktadır. Hafif sanayi kollarının ve petrolünde işlendiği ülkede son yıllarda turizme yapılan yatırımlar da arttırılmıştır. Tunus’daki en eski cami olan Zaytuna Cami (Zaytouna Mosque) beş dönümlük çok geniş bir arazide bulunmaktadır ve Zaytuna kelime anlamı olarak zeytin ağacı anlamına gelmektedir. Tunus merkezden 20 km uzaklıkta bulunan Sidi Bou Said kesinlikle gezilmesi gereken bir şirin Tunus kasabası. Roma Dönemi’nin en önemli uygarlıklardan olan Kartaca’ya olan kalıntıları yine merkeze 20 km uzaklıkta görebilirsiniz. Gaziantep Zeugma Müzesi’nden sonraki en büyük mozaik müzesi olan Bardo Müzesi Tunus gezilecek yerler listesinin olmazsa olması. Daha birçok camisi, medresesi, çarşısı, hamamı, müze ve anıtları ile Tunus gezilmesi gereken bir Arap İslam ülkesi. Tunus mutfağı ise diğer Akdeniz ülkeleriyle benzerlikler taşır. Acının biraz daha fazla kullanılmasıyla komşularından ayrılır. Kişniş, kimyon, karabiber, kırmızı biber, tarçın en çok kullanılan baharatlar arasında bulunur. Zeytin ve zeytinyağı, balık ve deniz mahsülleri, kuzu ve koyun etleri ile taze sebzeler mutfağın temel direkleridir.

İsmini tarihi kent Kartaca’dan alan Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanı Tunus’un başkenti Tunus’ta bulunan havalimanıdır. Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanı’ndan Tunus şehir merkezine otobüs ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tunisair ve Türk Hava Yolları’nda alacağınız İstanbul- Tunus uçak bileti ile aktarmasız olarak 2 saat 50 dakika’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Tunus-Kartaca Uluslararası Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Egyptair, Lufthansa, Emirates, Atlasglobal, Saudi Arabian Havayolları, Qatar Airways, Air France, Middle East Havayolları ve oBilet.com adresinden ulaşabileceğiniz birçok firma aracılığıyla aktarmalı olarak Tunus’a seyahat edebilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan seyahat etmek istiyorsanız Pegasus Airlines’ı tercih edebilirsiniz. Tunus uçak biletleri ile ilgili tüm detay için oBilet.com’u tıklayabilirsiniz.

Geçmişe dayanan geniş kültürü ve gelişen turizmiyle Tunus seyahat etmek için oldukça uygun bir ülke. Bu güzel ülkeye gitmek için en ucuz Tunus uçak biletine oBilet ile sahip olabilirsiniz. Seyahat tarihinizdeki tüm uçuşları görebilir sizin için en uygun tunus uçak biletini satın alabilirsiniz.

Tunus Hakkında Blog Yazıları

  • Tunus’ta Gezilecek Şehirler

    Fas ve Cezayir’le birlikte Kuzey Afrika’da konumlanan Tunus, gerek verimli toprakları gerekse kültürel turizm olanaklarıyla ziyaretçilerin Afrika kıtasında seyahat edebilecekleri başlıca şehirlerden bir tanesi. Ülkenin güneyinde Büyük Sahra Çölü yer alıyor. Tunus’a gitmek isteyen Türk vatandaşları için hangi pasaporta sahip olurlarsa olsunlar 90 güne kadar vize muafiyeti uygulanıyor. İstanbul’dan Tunus’a direkt uçuş bulabileceğiniz gibi Türkiye’nin

    Devamını Gör
  • Dünyanın En Güzel 23 Köyü

    Dalından koparılan meyveler, mevsiminde tüketilen taze sebzeler, rüzgarla hışırdayan yapraklar, bol oksijenle zihin açan berrak bir hava ve dört bir yanda özgürce dolaşmakta olan hayvanlar… Hayatın yoğunluğu ve temposu karşısından günden güne ezilmekte olan, günün yarısını trafikte geçiren ve akşamları ancak televizyon karşısında uyuyakalan zavallı şehir insanları bunlardan başka ne ister ki? Şehirlerde kaos, gürültü

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası