Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Riyad Uçak Bileti

1 Yolcu

Riyad Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Riyad Hakkında

NÜFUS966

PARA BİRİMİSAR

HAVALİMANI SAYISI1

Riyad Havalimanları

King Khaled Havalimanı

Riyad Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Arapça “Er-Riyad;bahçeler” anlamına gelen Riyad Suudi Arabistan'ın başkenti ve Riyad Bölgesi'nin merkezidir. Arap Yarımadası'nın ortasında yer almakta olan Riyad 6 milyon nüfusa sahiptir ve şehir 15 belediyeye ayrılmıştır. Riyad’da resmi dil Arapça’dır ve para birimi Suudi Arabistan Riyali (SAR)’dir. Arapça’dan sonra şehirde en çok konuşulan dil ise İngilizce’dir. Riyad günümüzde önemli ticaret merkezlerinden ve önde gelen zengin kentlerden birisidir. Krallıkla yönetilen ülkede yasaklar çok olduğu için ve zorlu bir iklimi olduğu için seyahatler turizmden çok iş seyahati odaklıdır. Ancak yine de ister gezi amaçlı ister iş odaklı gidin Riyad’da uğramanız gereken yerler var. 320 metre uzunluğundaki Al-Mamlaka (Kingdom Kulesi) modern mimarinin özelliklerini taşır ve şehrin sembolü haline gelmiştir. Özellikle akşam saatlerinde manzarayı seyre dalmak isteyen insanlarla çok kalabalıklaşır. Masmak Kalesi (Al Masmak) Kral Abdül Aziz’in 1902 yılında Riyad’ı ele geçirmesinin sembolü kabul edilir. Dört gözetleme kulesine sahip olan kalenin 2008 yılında dış restorasyonu yapılmış olsa da içi halen eski biçimini korumaktadır. Kral Abdül Aziz Masmak Kalesi’nin işgalinden sonra daha güvenli olduğunu düşündüğü iç bölgeye Murabba Sarayı’nı yaptırmıştır. Arapça “kare” anlamına gelen Murabba Sarayı 400 metreye 400 metredir ve 1945 yılında inşa edilmiştir. Riyad Ulusal Müzesi dış mimarisiyle Arap evlerine benzetilmiş, iç yapısında ise bizlere Riyad’ın tarihini 3 bölüme ayırarak oldukça detaylı bir şekilde aktarıyor. Kral Abdül Aziz Tarih Merkezi de Riyad Ulusal Müzesi’ne benzer biçimde ziyaretçilerine tarihi aktarıyor.

1983 yılında yapılmış olan Kral Halid Uluslararası Havalimanı Riyad'ın 35 km kuzeyinde yer almaktadır. Kral Halid Uluslararası Havalimanı aynı zamanda NASA'nın uzay mekikleri için alternatif olarak gördüğü bir yerdir. Türk Hava Yolları, Pegasus, NAS Air, Air Arabia, Saudi Arabian Havayolları, Fly Dubai, Etihad Airways, Emirates, Gulf Air Bahrain, Egyptair, Middle East Havayolları, Royal Jordanian, Kuwait Airways, Royal Air Maroc, Lufthansa, British Airways, Air India Limited şirketleriyle İstanbul-Riyad uçak biletini aktarmalı-aktarmasız veya Sabiha Gökçen Havalimanı-Atatürk Havalimanı seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Riyad uçak bileti özellikleriyle ilgili detaylandırılmış bilgilere oBilet.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a gitmek için Riyad uçak biletinizi oBilet uçak bileti satış platformundan alabilirsiniz. En ucuz Riyad uçak biletini alabilmek için oBilet.com adresinden tüm seferleri listeleyebilir ve seyahatinize en uygun Riyad uçak biletini satın alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 4 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Riyad Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Riyad Uçak Bileti Almak için Riyad Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Riyad Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Hatay - Riyad 931,00 TL
İstanbul - Riyad 1.125,00 TL
Gaziantep - Riyad 1.363,41 TL
Doha - Riyad 1.741,07 TL
Trabzon - Riyad 1.783,18 TL
Ankara - Riyad 1.908,00 TL
Adana - Riyad 2.202,02 TL
Antalya - Riyad 2.510,31 TL
İzmir - Riyad 2.510,31 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar