Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Finlandiya Uçak Bileti

1 Yolcu

Finlandiya Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Finlandiya Hakkında

TELEFON KODU 358

NÜFUS5.495.000

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

Popüler Finlandiya Havalimanları

Helsinki Malmi Havalimanı
Helsinki Vantaa Havalimanı
Hernesaari Heliport Havalimanı

Finlandiya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Baltık Denizi kıyısında bir Kuzey Avrupa ülkesi olan Finlandiya doğusunda Rusya, kuzeyinde Norveç ve batısında İsveç ile komşudur. İskandinavya Yarımadası’nda yer alan ülkenin başkenti Helsinki, resmi dili Fince’dir. Rus yazar Grigoriy Petrov’un Finlandiya seyahatinden yola çıkarak kaleme aldığı ‘Beyaz Zambaklar Ülkesinde’ adlı kitabı sebebiyle ülke Beyaz Zambaklar Ülkesi olarak anılmaktadır. 5 milyon nüfusa sahip ülkenin neredeyse tamamı okuma-yazma bilmektedir ve eğitim-öğretim tamamen ücretsizdir. Başkent Helsinki, Suomenlinna Adası ve Kalesi, ahşap evlerin olduğu Porvoo, Göller Bölgesi, Olavinlinna Kalesi, Hameenlinna Kalesi, tarihi ahşap lunapark treni Linnanmaki Finlandiya’da gezilecek yerlerin başlıcalarıdır.

Helsinki Vantaa Havalimanı tüm Finlandiya'nın ana havalimanıdır. Vantaa şehir merkezine 5 km, Helsinki şehir merkezine ise 17 km uzaklıkta konumlanmıştır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Helsinki Vantaa Havalimanı’na Türk Hava Yolları ve SAS firmalarından alınacak Finlandiya uçak bileti ile 3 saat 30 dakika’da aktarmasız olarak seyahat edebilmek mümkün. Aktarmalı uçuşlar için ise Ukraine International Havayolları, British Airways, Aeroflot Russian Havayoları, Air France, Lufthansa, TAP Portugal, Qatar Airways ve oBilet.com adresinde bulabileceğiniz daha birçok firma tercih edilebilir.

Tüm dünyada yüksek eğitim kalitesi ve refah yaşam standartları ile bilinen güzel İskandinav Ülkesi Finlandiya’ya yapacağınız seyahatleriniz için en ucuz Finlandiya uçak biletinizi oBilet.com adresi üzerinden veya oBilet mobil uygulaması üzerinden temin edebilirsiniz.

Finlandiya Popüler Şehirler

En Çok Tercih Edilen Finlandiya Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Finlandiya Uçak Bileti Almak için Finlandiya Havayolu Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Finlandiya Uçak Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Oslo - Helsinki 286,81 TL
İstanbul - Helsinki 511,11 TL
Ankara - Helsinki 574,23 TL
İzmir - Helsinki 865,51 TL
Antalya - Helsinki 870,76 TL
Saraybosna - Helsinki 948,68 TL
Konya - Helsinki 975,25 TL
Mardin - Helsinki 975,42 TL
Diyarbakır - Helsinki 1.284,99 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar