Zboruri ieftine catre Qatar

Companii aeriene care zboară către Qatar

Informații despre Qatar

COD TELEFON 0 974
POPULAȚIA 2.570.000

Aeroporturi populare în Qatar

Aeroport Telefon Distanța pana în Centrul Orașului Mijloc de transport
Doha Aeroport
Al Udeid AB Aeroport
Hamad International Aeroport 0 km Taxi, Autobuz

Ce trebuie să știți despre Qatar

Arap Yarımadası'nın doğusunda bulunan Katar, resmi adıyla Katar Devleti, sadece Suudi Arabistan’la karadan bağlantısı olan bir Basra Körfezi ülkesidir. Kuzeybatısında Bahreyn, güneybatısında Suudi Arabistan, doğusunda Birleşik Arap Emirlikleri ve kuzeyinde İran ile ortak bir coğrafyayı paylaşmaktadır. Petrol rezervlerinin keşfinden önce balıkçılık ve inci avcılığı yaparak ekonomisini sürdüren Katar 1940'lı yıllarda petrol rezervlerinin keşfiyle hızlı bir kalkınma ve gelişme sürecine girmiştir. Ülke dünyadaki en büyük gaz rezervlerine sahip ülkelerden bir tanesidir ve günümüzde kişi başına düşen gelire göre dünyanın en zengin ülkelerinden birisidir. Katar’ın başkenti Doha, para birimi Katar Riyali ve resmi dili Arapça’dır. Doha’nın Eski Kent merkezi Souq Waqif, The Pearl Qatar (İnci Adası), Doha Corniche (Doha Kordon), Doha İslam Eserleri Müzesi, Doha West Bay, Aspire Park, Katara Cultural Village (Katara Kültür Köyü), Katar Banana Island Katar’ın gezilecek yerlerinin en önde gelenleridir.

Doha Uluslararası Havalimanı 2014 yılında Hamad Uluslararası Havalimanı'nın açılması kadar Katar'ın ana havalimanıydı. 27 Mayıs 2014'te başta Qatar Airways olmak üzere bütün havayolu şirketlerinin taşınmasıyla Hamad Uluslararası Havalimanı hizmete açılmıştır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan veya İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Katar’a aktarmalı veya aktarmasız Katar uçak bileti olanakları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Qatar Airways, Pegasus, Kuwait Airways, Middle East Havayolları, Azerbaijan Havayolları, Royal Jordanian, Royal Air Maroc ve daha birçok havayolu firmasının İstanbul- Katar uçak bileti satışları için oBilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Orta Doğu kültürüyle yeni dünya kültürünü birleştiren Katar’a yapacağınız ziyaretlerinizde size en uygun Katar uçak biletini bulmak için oBilet.com adresinden yararlanabilirsiniz. oBilet internet sayfalarınızdan tüm uçuşları listele haline getirip Katar uçak bileti fiyatlarını listeleyebilir, en ucuz Katar biletlerini satın alabilirsiniz.

Destinația preferată 1 a utilizatorilor obilet

flight