Zboruri ieftine catre Arabia Saudita

Companii aeriene care zboară către Arabia Saudita

Informații despre Arabia Saudita

COD TELEFON 0 966
POPULAȚIA 32.280.000

Aeroporturi populare în Arabia Saudita

Aeroport Telefon Distanța pana în Centrul Orașului Mijloc de transport
King Khaled Aeroport
Arar Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
King Fahd Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Abha Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Al Ahsa Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Al Baha Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Bisha Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
King Abdulaziz Ab Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
King Abdullah Bin Abdulaziz Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Gassim Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Guriat Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Hail Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
King Abdulaziz Aeroport
King Khaled Military City Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Prince Mohammad Bin Abdulaziz Aeroport
Nejran Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Qaisumah Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Rafha Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Sharurah Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Sulayel Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Taif Aeroport
Turaif Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Wejh Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Yenbo Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Wadi Al Dawasir Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Al-Jawf Domestic Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Dawadmi Domestic Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Prince Abdul Majeed Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
SABTCO BUS STATION Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Hafr Albatin Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Khamis Mushait Aeroport 0 km Taxi, Autobuz

Ce trebuie să știți despre Arabia Saudita

Suudi Arabistan veya şeriat yasalarının anayasa olarak kabul edildiği bir krallık olan Suudi Arabistan Krallığı, Arap Yarımadası'nda bulunan en büyük ülkedir. Kuzeybatıda Ürdün; kuzeydoğuda Irak, Basra Körfezi; doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn,Birleşik Arap Emirlikleri; güneydoğuda Umman; güneyde Yemen; batısında Kızıldeniz ile komşudur. İslam'a göre iki kutsal şehir olan Mekke ve Medine Suudi Arabistan’dadır. Suudi Arabistan on üç idari bölgeye ayrılmıştır ve başkenti Riyad’dır. Resmi para birimi Suudi Arabistan Riyali ve resmi dili Arapça’dır. 1936 yılında ülke topraklarında petrol keşfedilmiştir ve günümüzde petrol kaynakları Suudi Arabistan ekonomisinin yüzde doksanlık kısmını oluşturmaktadır. Sıcak iklime sahip olan ülkenin bitki örtüsünü Hurma ve Palmiye ağaçları oluşturmaktadır. Başkent Riyad’ta gezilecek yerler; 320 metre uzunluğundaki Al-Mamlaka (Kingdom Kulesi), Kral Abdül Aziz’in 1902 yılında Riyad’ı ele geçirmesinin sembolü kabul edilen Masmak Kalesi (Al Masmak), Arapça “kare” anlamına gelen Murabba Sarayı, Riyad Ulusal Müzesi. Riyad’tan sonra bir diğer görülesi şehir Kızıldeniz kıyısındaki Cidde. Günbatımının keyifle izlenebildiği şehirde caddeler oldukça canlı ve gezilesi. Suudi Arabistan’ın Müslümanlar için en önemli özelliği ise kutsal topraklar olan Mekke ve Medine’yi barındırması. Suudi Arabistan’a gidecek Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Hac ve umre için ise Diyanet İşleri aracılığı ile Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’ndan onay alınması gerekiyor.

Türk Hava Yolları Cidde, Dammam, Medine ve Riyad’a direkt olarak uçmaktadır. Suudi Arabistan Havayolları ise İstanbul’dan salı ve pazar günleri hariç Cidde ve Medine’ye direkt uçmaktadır. Kral Halid Riyad Uluslararası Havalimanı Riyad kentinin ana havalimanıdır.İstanbul'dan Riyad'a uçak bileti almak istiyorsanız Türk Hava Yolları, Pegasus, NAS Air, Air Arabia, Saudi Arabian Havayolları, Fly Dubai, Etihad Airways, Emirates, Gulf Air Bahrain, Egyptair, Middle East Havayolları, Royal Jordanian, Kuwait Airways, Royal Air Maroc, Lufthansa, British Airways, Air India Limited şirketlerinin hem İstanbul Atatürk hem de Sabiha Gökçen üzerinden seferleri bulunmaktadır. Bu seferler içerisinde aktarmalı veya direkt uçuş alternatifleri mevcuttur. Medine’deki Prens Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı, Cidde'deki Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı, Dammam’daki Kral Fahd Uluslararası Havaalanı Suudi Arabistan uçak bileti alabileceğiniz diğer havalimanlarıdır. Suudi Arabistan havalimanları ve Suudi Arabistan uçak biletleri ile ilgili detaylandırılmış bilgilere oBilet.com adresinden erişebilirsiniz.

Kutsal topraklara ev sahipliği yapan Suudi Arabistan’a yapacağınız yolculuklarınızda oBilet.com internet adresini kullanarak en uygun Suudi Arabistan uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

flight