Autocare catre Fatsa

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Anulare ușoară

Informatii despre Fatsa

POPULAȚIE 111.072
SUPRAFAȚĂ 363 km²
ORAȘ Ordu
COD TELEFON 0 452
NUMĂR AUTO 52
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 2

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Fatsa

Ordu’nun çok bilinen ve fazla turist ağırlayan ilçesi Fatsa’dır. Ordu’nun güzel ilçelerinden biri olan bu ilçenin doğal güzelliği de oldukça ön plandadır. Doğanın içerisinde bir tatil geçirmek isterseniz, obilet.com üzerinden Fatsa otobüs bileti alıp yola çıkabilirsiniz.

Fatsa otobüs seferleri düzenleyen firmaları sınırlı sayıdadır. Bu firmaları obilet.com üzerinden görüp özellik ve fiyatlarını birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Aralarından kendiniz için uygun olan seyahat firmasını seçerek Fatsa otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Fatsa’da nereler gezilir?

Fatsa’nın gezilecek çok güzel köyleri vardır. Bunlardan biri olan Örencik Köyü’ne gidip gezmeli ve orada bulunan Gaga Gölü’ne gidip kenarında yürüyüş yapabilir, oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kont Pelenon tarafından yapılmış, Antik Çağ’dan kalma Kız Kulesi’ni görebilirsiniz.

Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan Manastır’ı görmeye gidebilirsiniz. Bu Manastır, eskiden yapılıp zamanla yıkılmış olan bir şatodan kalmadır.

Evkaf Köyü’nde bulunan Göreği Manastırı da görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Burada pek çok kalıntı ve farklı yapılar da görülebilir.

Cıngırt Kaya Mezarları’na gidip burada bulunan kaleyi, kalıntıları görebilirsiniz. Elekçi deresi manzaralı bu yapı, sizi etkileyen yapılar arasında yer almaktadır.

Bolaman’da bulunan Tarihi Konak görülecek yapılar arasında önemlilerinden biridir. Kaplıcaya gitmeyi seven ve tatiline şifa katmak isteyenlerdenseniz, Sarmaşık Kaplıcaları’na gidebilirsiniz.

Fatsa Adası’na gidebilir, Fatsa Halk Plajı’ndan denize girebilirsiniz. Çevre ilçelerden de deniz girme imkanına sahipsiniz.

Fatsa’da ne yenir?

Karadeniz’e gelip de balık yememek olmaz. Burada bol bol balık yiyebilirsiniz.

Fatsa’nın pidesi de pek lezzetlidir, denemeyi ihmal etmeyin.

Yöresel yemekleri arasında da; taze fasulye, tursi kavurma, hamsili ekmek, hamsi kaygana, keşkek, hamsili pilav, sakarca yemekleri ve lahana yemekleri yer almaktadır. Malez adlı yöresel tatlılarından da mutlaka deneyin.

Ordu’nun fındığı oldukça meşhurdur ve Fatsa’da da iyi fındık bulabilirsiniz. Yemekle yetinmeyip evinize de satın alabilirsiniz.

Fatsa’da nerede kalınır?

Fatsa’da konaklama seçenekleri kısıtlıdır. Birkaç tane küçük otel ve öğretmenevi bulunmaktadır. Konaklama seçeneklerinizi bunlardan yana kullanabilirsiniz.

Fatsa, Ordu’nun popüler ilçelerinden biridir. Ordu’ya gelip de buraya uğramadan olmaz. Obilet.com üzerinden Fatsa otobüs biletinizi alıp seyahatinizi başlatabilirsiniz.

Autogari în Fatsa

Fatsa Otogarı Mustafakemalpaşa Mahallesi Fatsa Otogar 52400 Fatsa/Ordu
Fatsa Fatsa, Ordu, Türkiye

Transportatorii care au încetat să mai opereze pe baza Fatsa

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Fatsa

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Fatsa

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus
bus