Autocare catre Atca

Informatii despre Atca

ORAȘ Aydın
COD TELEFON 0 256
NUMĂR AUTO 09
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Atca

Atça, Türkiye’nin Aydın iline bağlı Sultanhisar ilçesinde bulunuyor. Atça, Yunan işgalinde yandıktan sonra yeniden imar edilen şehir yapısıyla dikkat çekiyor ve Türkiye’nin Paris’i olarak adlandırılıyor. Buraya ulaşmak için Atça otobüs bileti ile birlikte yola çıkıp otogara varıyorsunuz. Aydın Otobüs Terminali’nden Sultanhisar ilçesi ve Atça’ya ulaşım sağlayan birçok otobüs hattı bulunuyor.

Atça otobüs firmaları içerisinde ise özellikle Didim Seyahat ve CTS Tur öne çıkıyor. Atça’ya gidecek yolcular kendi kriterlerine uygun olacak şekilde bu firmalardan birini tercih edebiliyorlar.

Atça’da Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Atça’da gezilecek yerler şu şekilde sıralanıyor:

  • Atça Kuyuları: Yapıldığı tarih kesin olarak bilinmese de yakınında yaşlı bir çınar ağacı bulunuyor.
  • Atçalı Yörük Ali Efe Müzesi: Milli Mücadele kahramanı Yörük Ali Efe’nin evi bir müze haline getiriliyor ve içerisinde de Milli Mücadele dönemine ait birçok eser ve fotoğraf sergileniyor.
  • Atça Tren İstasyonu: 1882 yılında hizmete açılan istasyon tek katlı taş binadan oluşuyor. Atça otobüs seferleriyle istasyona ulaşmak mümkün.

Atça’da Ne Yenir?

Atça’da tadabileceğiniz lezzetler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Paşa Böreği: Görüntü olarak yağlamaya benzese de içinde bulundurduğu malzemelerle yağlamadan ayrılır. Üzerinde sos ve yoğurtla servis edilir.
  • Enginar Yemeği: Ege mutfağının vazgeçilmez yemeklerinden biri olan enginar Atça’da sıklıkla yapılıyor ve severek tüketiliyor.
  • Pelvize Tatlısı: Su ve nişasta ile yapılan tatlının üzerine dövülmüş ceviz karanfil koyuluyor. Oldukça pratik bir tatlı olan pelvize evlerde de kolaylıkla yapılıyor. Bu basit ama lezzetli tatlıyı tatmak isteyenler Atça otobüs bileti alarak kolaylıkla ilçeye ulaşabiliyor.

Atça’da Nerede Kalınır?

Atça’da konaklayabileceğiniz birçok butik ve apart oteller bulunuyor. Siz de Atça otellerinde konforlu bir konaklama geçirmek istiyorsanız Atça otobüs bilet fiyatlarına bakıp rezervasyon oluşturabilirsiniz. İlçeye hava yolu ile ulaşım sağlamak isterseniz de Aydın uçak bileti alabiliyorsunuz. Aydın uçuşları ile şehre vardıktan sonra kolaylıkla ilçeye ve otelinize ulaşabiliyorsunuz.

Autogari în Atca

Operatori de transport cu sediul în Atca

Cele mai recent căutate călătorii cu autobuzul care sosesc la Atca

bus