Autocare catre Arapgir

Servicii Clienți 24/7
Plată securizată
Fără comision, gratuit
Peste 25 milioane de utilizatori
pe lună
Cumpără biletul în 2 minute
Anulare ușoară

Informatii despre Arapgir

POPULAȚIE 10.623
SUPRAFAȚĂ 987 km²
ORAȘ Malatya
COD TELEFON 0 422
NUMĂR AUTO 44
NUMĂR DE TERMINALE DE AUTOBUZ 1

Informații pe care trebuie să le cunoașteți după ce cumpărați biletul de autobuz Arapgir

Ülkemizin doğu kesiminde bulunan Arapgir şehri Malatya’nın ilçeleri arasında önemli bir yer ediniyor. Arapgir otobüs bileti alarak bu şehri ziyaret etmek isteyenler, şehrin Doğu Anadolu Bölgesi içinde olduğunu biliyor. Malatya’nın ova statüsü taşıması Arapgir ilçesinin de bu özelliği taşımasına imkan veriyor. Ova özelliği taşıyan Arapgir şehri tarım kapsamında oldukça zengin bir alt yapıya sahip. Kayısı cenneti olarak anılan Malatya, Arapgir ilçesi ile de kayısı üretiminde önemli bir yer taşıyor.

Arapgir otobüs firmaları ile bu bölgeye dönemlik çalışmaya gelen kişilerin yanı sıra tatil için gelen kişileri de görmek mümkün oluyor. Malatya Arapgir noktasına yapılan geziler bu bölgenin tanıtılması için büyük bir önem taşıyor.

Arapgir’de Gezilecek Yerler

Arapgir otobüs bilet fiyatlarının uygun olması sayesinde bu alanda ziyaret edilmesi gereken mekanlar ülke içi ve ülke dışı turistler tarafından ziyaret edilebiliyor. Zengin bir tarihe sahip olan Malatya Arapgir’in doğal güzellikleri de ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi topluyor.

  • Günpınar Şelalesi: Tohma Çayı üstünde yer alan Günpınar Şelalesi, birçok kaynaktan besleniyor. Bu şelale yanında bulunan yürüyüş parkuru ziyaretçilerin spor yapmasına da olanak sağlıyor.
  • Levent Vadisi: Doğal güzellikler arasında bulunan bu vadide eşsiz bir manzara ziyaretçileri karşılıyor. Vadiyi ziyaret eden kişiler, alaca ve kahverenginin kusursuz uyumunu izleyerek ruhunu dinlendirebiliyor.
  • Malatya Müzesi: Farklı çağlardan eserlerin yer aldığı Malatya Müzesi, 1971 senesi itibariyle ziyaretçilerini karşılıyor.

Arapgir’de Ne Yenir?

Arapgir otobüs seferleri vasıtası ile düzenlenen seyahatlere dahil olan bireyler bu ilçeye has olan lezzetleri tatmayı istiyor. Değişik lezzetlere ev sahipliği yapan Malatya Arapgir’de birçok yöresel restoran ve lokanta hizmet veriyor.

  • Kavurmalı Gözleme: Malatya yöresinde sıkça yapılan kavurmalı gözleme, özellikle sabah kahvaltılarında tercih edilen bir yemek. Malatya inek peyniri ile yenilebilen bu gözleme, turistlerin de beğenisini topluyor.
  • Zırh Kebabı: Yörede yetiştirilen hayvanların eti ile hazırlanan zırh kıyması, bu yemeğe çok büyük bir lezzet veriyor. Arapgir’in birçok yiyecek hizmeti veren işletmesinde zırh kebabı yapılıyor.
  • Analı Kızlı: Çorba ve ana yemek olarak iki farklı biçimde hazırlanabilen analı kızlı, özellikle bulgurun hakim olduğu ve el becerisi isteyen bir yemek sınıfında yer alıyor.

Arapgir’da Nerede Kalınır?

Malatya uçak bileti şeklinde bir arama yapıldığında Malatya Erhaç Havalimanı uçuşlarına ulaşım sağlanıyor. Malatya’nın havalimanına ulaşan ziyaretçiler, uçuş yaptıkları firmanın servisleri vasıtası ile Arapgir bölgesine ulaşım sağlayabiliyor. Bu bölgede bulunan konaklama noktaları, ziyaretçilerin konfor standartları çerçevesinde bir tatil geçirmesine imkan tanıyor. Malatya uçuşları yaptıktan sonra havalimanında yer alan otobüsler ile de farklı kategorilerde çalışma yürüten otellere ulaşmak mümkün oluyor. Arapgir’de beş yıldızlı otel hizmeti sunan bazı işletmelerin sağladığı servis imkanı, ziyaretçilerin havalimanından konaklama noktasına daha rahat ve sorunsuz ulaşmasına yardımcı oluyor. Malatya Arapgir alanında yer alan pansiyonlar arasından seçim yaparak da tatil olanaklarınızı kaliteli hale getirme şansınız bulunuyor.

Autogari în Arapgir

Arapgir Otogarı +904228112700 Yeni, 44800 Arapgir /Malatya

Călătorii populare cu autobuzul cu plecare din
Arapgir

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Călătorii populare cu autobuzul care sosesc la Arapgir

* Prețurile biletelor afișate sunt cele mai accesibile prețuri ale biletelor achiziționate de pe obilet în ultimele 7 zile. Vă rugăm să solicitați prețurile actuale ale biletelor de mai sus

Cele mai recent căutate călătorii cu autobuzul care sosesc la Arapgir

Stația prin care utilizatorii de obilet au călătorit cei mai mult 3 până la Arapgir

bus