Ürgüp Otobüs Bileti

Ürgüp Hakkında Bilgi

NÜFUS 34.891
YÜZ ÖLÇÜMÜ 587 km²
İL Nevşehir
TELEFON KODU 0 384
PLAKA KODU 50
OTOGAR SAYISI 1

Ürgüp Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Ürgüp, sadece Nevşehir’in değil, ülkenin en önemli turistik bölgelerinden biridir. Görenlerin birkaç kez daha gitmek istediği, görmeyenlerinse mutlaka gitmesi gereken özel bir yerdir. Obilet.com üzerinden Ürgüp otobüs bileti satın alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Ürgüp otobüs seferleri düzenleyen pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilir, fiyat ve özelliklerini birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma sonucunda seçtiğiniz firma üzerinden Ürgüp otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Ürgüp’te nereler gezilir?

Ürgüp tarihi ve mimari açıdan önem taşıyan pek çok yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Bunların oluşturduğu muazzam atmosfer karşısında etkilenmemeniz mümkün değildir.

Mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Ürgüp Pembe Vadi gelmektedir. Burada mimarinin, doğal güzelliklerin ve uçan balonların oluşturduğu harika manzarayı görmelisiniz. Hemen hemen aynı etkiyi yaratan Kızılçukur’u da listeye eklemelisiniz. Burada günbatımı izlemeden dönmeyin.

Temenni Tepesi, Ürgüp’ün en önemli yerlerindendir. Tarihi açıdan özel bir yere sahip olan türbeler, özel bir manzara ile ziyaretinizi bekleyen yerler arasındadır. Buraya giderken geçeceğiniz küçük çarşı da ilginizi çekecektir.

Yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biri de Asmalı Konak’tır. Dizisiyle meşhur olan bu konağı da mutlaka gezmelisiniz.

Ürgüp’ün tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz Ürgüp Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Ürgüp Temenni Anıt Mezarı, Ayvasil Kilisesi, Aziz Theodore Kilisesi, Sarıhan Taşkın Paşa Camii ve Fıratkan mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılardır.

Ürgüp Damsa Barajı ve Üzengi Vadisi de güzelliğiyle sizi etkileyecek olan doğa harikası yerlerdir.

Ürgüp’te ne yenir?

Yörenin en özel yemeği testi kebabıdır. Buralara gelip de testi kebabı yemeden dönmek olmaz. Bunun dışında düğün çorbası, sütlü çorba, nohutlu yahni, dıvıl ayva dolması, kayısı dolması, ağpakla gendirme, tandır çorbası, çömlek kebabı, elma dolması ve dolaz gibi yöresel yemeklerinden de mutlaka yemelisiniz.

Ürgüp’te nerede kalınır?

Ürgüp’te büyük otellerden, yöreye özgü mimariye sahip butik otellere kadar uzanan pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Özellikle sonbahar ve ilkbaharda keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız, Ürgüp’e gitmelisiniz. Unutulmaz bir tatil geçirmek için rotanızı buraya çevirip Ürgüp otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Ürgüp Otogarları

Ürgüp Otogarı İmran, Güllüce Cd. No:27, 50400 Ürgüp/Nevşehir

Ürgüp Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Ürgüp Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

Ürgüp Otelleri

bus