Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Tatvan Otobüs Bileti

O BİLETİ BUL

NÜFUS 89.185

YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.885km2

İLBitlis

TELEFON KODU 0 434

PLAKA KODU 13

OTOGAR SAYISI 1

Tatvan seferleri En Çok Tercih Edilen 2 Firma

Tatvan Otogarları

Tatvan Otogarı 13200 Tatvan/Bitlis

Tatvan Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Tatvan, Bitlis’in önemli ilçelerinden biridir. Van Gölü’nün kıyısına konumlanmış olan bu ilçe, diğer şehirlere oranla daha modern bir görüntüye sahiptir. Tatvan otobüs bileti almak isterseniz, obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledin.

Tatvan otobüs seferleri, belirli seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Bu şekilde kendinize en uygun olan firmadan Tatvan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Tatvan’da nereler gezilir?

Van Gölü’nün kıyısında bulunan bu ilçe, Bitlis’in merkezine çok yakın olmasının yanı sıra; Van, Muş ve Ağrı’ya da yakın sayılabilir. Çevre şehirleri gezmeye başlamadan önce Tatvan’da gezeceğiniz yerleri keşfedebilirsiniz.

Sorgun, Tatvan’ın küçük yerleşim yerlerinden biridir ve askeri birliklerin bulunduğu bir alandır. Sorgun’dan Van Gölü’nün karşı kıyısına bakarsanız, Atatürk’ün sırt üstü yattığı halinin izdüşümünü göreceksiniz.

Osmanlı döneminden kalma önemli bir eser olan Tatvan Kalesi’nin kalıntılarını görebilirsiniz. Tıpkı Tatvan Kalesi gibi Kalekıran Kalesi de Tatvan çevresine hakim bir manzaraya sahip kaleyken yıkılmıştır. Günümüze sadece bir tepe kalmıştır. Bu yapıda Perslerden kalma bir yapıdır.

Tatvan’a 1 saat uzaklıkta bulunan Nemrut Dağı, burada gezilmesi gereken en önemli yerdir. Özellikle gün batımını izlemek için çıkarsanız, harika bir manzarayla karşı karşıya kalacağınıza emin olabilirsiniz. Buraya gezi düzenleyen ekiplere katılarak çıkabilirsiniz. Burası sönmüş bir volkanik dağıdır ancak aktif olduğu zamanlarda yaşanan patlamalar sonucunda krater gölü oluşmuştur. Bunu da mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tatvan’da ne yenir?

Tatvan’da oldukça lezzetli et yemekleri ve kebaplar yiyebilirsiniz. Özellikle Tatvan kebabı denemeniz gereken en özel lezzettir.

Büryan kebabı, has dolması, ciğer tablaması, şirin kayganak, salatalık dolması, teter, ıspanaklı köfte, çorti aşı, lahanalı muşki çorbası, domastes şilesi, erişteli pilav ve katıklı dola gibi yöresel lezzetlerinden mutlaka yemelisiniz.

Tatvan’da nerede kalınır?

Tatvan küçük bir ilçe olduğu için kısıtlı konaklama imkanları bulunmaktadır. Ancak var olanlar da imkan açısından oldukça yeterlidir. Küçük oteller, orduevi, öğretmenevi gibi konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Van Gölü’nün manzarası için bile olsa Tatvan’a gelmeli ve keşfetmelisiniz. Obilet.com üzerinden Tatvan otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tatvan Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Tatvan Otobüs Bileti Almak için Tatvan Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Tatvan Otobüs Biletlerini Karşılaştırmak için oBilet.com!
Rota Fiyat
Ankara - Tatvan 90,00 TL
İstanbul - Tatvan 80,00 TL
Eskişehir - Tatvan 120,00 TL
Malatya - Tatvan 45,00 TL
Konya - Tatvan 90,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar
;