Sungurlu Otobüs Bileti

Sungurlu Hakkında Bilgi

NÜFUS 50.214
YÜZ ÖLÇÜMÜ 1.999 km²
TELEFON KODU 0 364
PLAKA KODU 19
OTOGAR SAYISI 3

Sungurlu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Sungurlu, Çorum’un önemli ilçelerinden bir tanesidir. Şehrin gelişmiş ve büyük ilçelerinden biridir. Obilet.com üzerinden Sungurlu otobüs bileti alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Sungurlu otobüs seferleri daha çok yerel seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların hepsini obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilirsiniz. Bu karşılaştırma sonucunda kendinize uygun firmayı seçip Sungurlu otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Sungurlu’da nereler gezilir?

Sungurlu’da görülmesi gereken yerler çoğunlukla tarihi yapılardır. İlçenin sembolü olan Saat Kulesi’ni mutlaka görmelisiniz. Kulenin üstünde bulunan ahşap bir köşk bulunur, onu da görmelisiniz.

Eski bir Rum kilisesinden karakol binasına dönüştürülen binayı da görmeyi ihmal etmemelisiniz.

Selçuklulardan kalma Ulu Cami’ni de görülecekler listesine ekleyin.

İlçenin 5 km güneyinde bulunan ve şifalı suyuyla meşhur olan İçmeceler, tatilinizin şifa durağı olabilir.

Sungurlu’da ne yenir?

Çorum’da olup da leblebi yemeden olmaz. Biberli çeşidi bile var; mutlaka tatmalı ve satın almalısınız. İlçenin yöresel yemekleri ise; keşkek, kuru mantı, sulu mantı, çatal aşı ve çorum baklavasıdır.

Sungurlu’da nerede kalınır?

Sungurlu’da konaklama tesisleri az olsa da her bütçe ve imkana uygundur. İlçenin öğretmenevinde ya da burada bulunan otellerden birinde kalabilirsiniz.

Sungurlu özellikle içmeceleri ve yemekleriyle görülmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs bileti satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Sungurlu Otogarları

Sungurlu Otogarı Sunguroğlu mah. 19300 Sungurlu/Çorum
bus