Sarıkamış Otobüs Bileti

Sarıkamış Hakkında Bilgi

NÜFUS 45.843
YÜZ ÖLÇÜMÜ 2.038 km²
İL Kars
TELEFON KODU 0 474
PLAKA KODU 36
OTOGAR SAYISI 2

Sarıkamış Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Sarıkamış, tarihi açıdan büyük önem taşıyan bir Kars ilçesidir. Kendine has güzellikleri ve tarihsel değerleriyle görülmesi gereken özel yerlerden biridir. Obilet.com üzerinden Sarıkamış otobüs bileti satın alma işlemlerinizi hallederek ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

Sarıkamış otobüs seferleri yapan firmaların çoğu yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaları obilet.com üzerinden detaylarıyla görebilir ve aralarında karşılaştırma yapabilirsiniz. Seçtiğiniz firmadan online olarak Sarıkamış otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Sarıkamış’ta nereler gezilir?

Sarıkamış, ülkenin önemli kayak tesislerinden birine sahiptir. Kayak yapmayı severseniz, buraya gelip keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sarıkamış Harekatı sırasında hayatını kaybeden askerlerimiz adına yapılmış Sarıkamış Şehitliği’ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bunların yanı sıra, Sarıkamış’ın sokaklarını da mutlaka dolaşmalısınız.

Sarıkamış’ta ne yenir?

Sarıkamış’a gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken yemekler; mafiş, kaz lokması, herle çorbası, kavut, anık aşı, evelik çorbası ve hoggiri çorbasıdır.

Sarıkamış’ta nerede kalınır?

İlçe merkezinde konaklamak isteyenler için tek adres öğretmenevidir. Kayak merkezine giderseniz, orada ayrı bir konaklama tesisi bulunmaktadır.

Sarıkamış, ülkenin en özel yerlerinden biridir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi alarak ilçeyi keşfedebilirsiniz.

Sarıkamış Otogarları

Sarıkamış Otogarı Erenler, 36520 Sarıkamış/Kars

Sarıkamış Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Sarıkamış Otelleri

bus