Perşembe (Ordu) Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Perşembe (Ordu) Hakkında Bilgi

NÜFUS 31.094
YÜZ ÖLÇÜMÜ 226 km²
İL Ordu
TELEFON KODU 0 452
PLAKA KODU 52
OTOGAR SAYISI 1

Perşembe (Ordu) Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Perşembe, Ordu’nun sahil ilçesidir. Buraya bağlı olan köyleri ve sahiliyle ülkemizdeki en güzel yerlerden biridir. Ordu merkeze yakın olması da, tercih açısından bölgeyi daha cazip kılmaktadır. Obilet.com üzerinden Perşembe otobüs bileti alıp güzellikleri yakından görebilirsiniz.

Perşembe otobüs seferleri genellikle yerel firmalar tarafından düzenlenir. Obilet.com üzerinden bu seferleri görüntüleyebilir, firmaların her birini fiyat ve özellik açısında karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede kendinize en uygun olan firmayı seçip Perşembe otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Perşembe’de nereler gezilir?

Perşembe, tarihi eserler açısından pek zengin bir yer değildir. Var olanları da tahrip edildiği için günümüzde ayakta kalan eserlerin sayısı azdır. Burada daha çok doğal güzellikler sizi karşılayacaktır.

Ordu’nun sahil ilçesi olarak geçtiği için denizin tadını çıkarabileceğiniz çok güzel plajları ve koyları vardır. Birbirinden farklı özelliğe sahip olan kumsallarında tercih edebileceğiniz belli başlı yerler vardır.

Bellicesu, küçük kumsalı ve güzel kıyısıyla tercih edilebilir. Kır kahvesi, restoranları ve kamp alanlarıyla misafirlerini ağırlar.

Medreseönü ise, buranın en popüler tatil beldesidir. Uzun saçlının yeri olarak bilinen bir bölgesi ve kumsalıyla ilgi çeker.

Büyük ağız ise, tesis açısından yetersiz ama güzellik açısından oldukça özel bir yerdir.

Çam Burnu, güzel kumsalı ve Fransızların Osmanlı’ya borçlarının karşılığında yaptırmış oldukları Çam Burnu Feneri ile ilgi çeken bir yerdir.

Aktaş Plajı, ilçeye oldukça yakındır. En hareketli ve canlı bölgelerden biridir. Denize girmenin yan sıra, festivalleriyle eğlenebileceğiniz de bir yerdir.

Hoynat Adası ve Kalesi, ilçede ayakta kalabilmiş en önemli tarihi bölgelerdendir. Ada üzerinde tünelin bulunduğu bir burun vardır; burası hem bir kuş cenneti, hem de görsel açıdan harika bir yerdir. Adanın yakınındaki Çaka Kumsalı da buranın en temiz ve en güzel kumsalıdır.

Tarihi açıdan önem taşıyan diğer yapılar ise; Kurtuluş Kalesi ve Efirli Camisi’dir.

Şelaleleri ve ağaçlarıyla insana huzur veren Kurşunçal Ormanları’na da mutlaka gitmelisiniz.

Perşembe’de ne yenir?

Perşembe’de balık yemeden asla dönmeyin; özellikle de kalkan ve palamut yemelisiniz. Ayrıca, hamsi ile yapılan tüm yöresel yemeklerden tatmalısınız.

Fındık da bol bol yiyip hediye olarak alacağınız bir üründür.

Perşembe’de nerede kalınır?

Perşembe’deki hemen hemen tüm kumsallarda konaklama imkanları bulunmaktadır. Oteller, pansiyonlar ya da kamp alanlarını tercih edebilirsiniz.

Karadeniz’in deniz tatili açısından en verimli yerlerinden biri olan Perşembe’yi mutlaka görmelisiniz. Obilet.com üzerinden Perşembe otobüs seferleri listesine göz atabilirsiniz.

)

Perşembe (Ordu) Otogarları