Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Safranbolu Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Safranbolu Hakkında Bilgi

NÜFUS 59.800

YÜZ ÖLÇÜMÜ 750km2

İLKarabük

TELEFON KODU 0 372

PLAKA KODU 78

OTOGAR SAYISI 2

Safranbolu Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Karabük’ün hatta ülkenin en turistik yeri Safranbolu’dur. Tarihi evleri, kendine has kültürü, yemekleri ve misafirperver halkıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Henüz burayı keşfetmediyseniz, obilet.com üzerinden Safranbolu otobüs bileti satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Safranbolu otobüs seferleri yapan firmaların hepsini obilet.com üzerinden görebilirsiniz. Hatta fiyat ve özellik açısından detaylı inceleyip aralarında karşılaştırma yapabilirsiniz. Yaptığınız karşılaştırmaların sonucunda kendiniz için en uygun olan firmayı seçerek Safranbolu otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Safranbolu’da nereler gezilir?

Safranbolu’nun tablo gibi bir görüntüsü vardır. Bu görüntünün içine girdiğinizde daha da büyük güzelliklerle karşılaşırsınız.

Safranbolu’da görmeniz gereken ilk şey, tarihi Safranbolu evleridir. Bunun için sokaklarında kaybolurcasına gezmeniz yeterlidir.

Şehrin doğal güzelliklerini keşfetmek isterseniz, ilk durağınız Tokatlı Kanyonu olmalıdır. Nehir boyunca yürüyüş yaparak bu güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Kanyonun içinde bulunan İncekaya Su Kemeri’ni de görmelisiniz.

İncekaya’ya gidip Tokatlı Kanyonu ve daha pek çok güzelliği yukarıdan izleyebileceğiniz Kristal Teras’a çıkmalısınız.

Bulak Mencilis Mağarası, olağanüstü görselliğiyle sizi en çok etkileyecek yerlerden biridir; mutlaka gitmelisiniz.

Kaymakamlar Gezi Evi, Safranbolu’nun tarihini ve kültürünü görebileceğiniz bir müzedir.

Hikayeleri dilden dile dolaşan ve tarihi açıdan büyük önem taşıyan yerler arasında bulunan Cinci Han ve Cinci Hamamı da görülmesi gereken yerler listesinde bulunmaktadır. Ayrıca, Cinci Han’da konaklama imkanı da bulunmaktadır. Terasına çıkıp Safranbolu manzarasını izlemeyi de unutmayın.

Yörük Köyü, Safranbolu’nun kültür ve tarihi miraslarına ev sahipliği yapan en özel yeridir. Açık hava müzesi olarak adlandırılan bu köyü mutlaka gezmelisiniz.

Hıdırlık Tepesi de muazzam bir manzara karşısında kahve içeceğiniz özel bir yerdir.

Safranbolu Yemenciler Çarşısı ve Bakırcılar Çarşısı da mutlaka gezmeniz ve alışveriş yapmanız gereken yerlerdir.

Safranbolu’da ne yenir?

Safranbolu’nun safranlı başta olmak üzere pek çok çeşidi olan lokumları meşhurdur. Bunlardan mutlaka yemeli hatta sevdiklerinize de hediye olarak götürmelisiniz.

Peruhi, bükme, haluşka, göbü, katmer, gözleme, yayım, su böreği, kuyu kebabı, etli yaprak sarma, sebzeli dana güveci, bandırma, bamya çorbası ve bamya yemekleri mutlaka yenmesi gereken yöresel lezzetlerdir. Ayrıca Safranbolu’nun meşhur çıplak simidinden de tatmalısınız.

Safranbolu’da nerede kalınır?

Safranbolu evlerinden esinlenen butik otellerde ya da daha geniş kapsamlı tesislerde konaklama imkanları bulunmaktadır.

Tarih, doğal ve mimari güzelliklerin buluştuğu nokta olan Safranbolu’ya mutlaka gidin. Safranbolu otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Safranbolu Hakkında Blog Yazıları

Safranbolu Otogarları

Safranbolu Otogarı 78600 Safranbolu/Karabük

Safranbolu Otobüs Firmaları

Safranbolu Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Safranbolu Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

Safranbolu Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Safranbolu Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

En Çok Tercih Edilen Safranbolu Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Safranbolu Otobus Bileti Almak için Safranbolu Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Safranbolu Otobüs Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Kastamonu - Safranbolu 20,00 TL
Zonguldak - Safranbolu 20,00 TL
Ereğli (Kdz) - Safranbolu 28,00 TL
Ankara - Safranbolu 30,00 TL
Bolu - Safranbolu 32,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar