Özkürtün Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Özkürtün Hakkında Bilgi

İL Gümüşhane
TELEFON KODU 0 456
PLAKA KODU 29
OTOGAR SAYISI 1

Özkürtün Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Özkürtün, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırlarında şirin bir belde olarak varlığını sürdürüyor. Beldenin Kürtün ilçe merkezi ile arasındaki mesafe 10 km iken Gümüşhane il merkezi ile arasındaki mesafenin 45 km olduğu biliniyor.

Beldeye sefer düzenleyen Özkürtün otobüs firmaları; Vadi Şirinkent Seyahat ve Lüks Gümüşhane Seyahat olarak karşınıza çıkıyor. Küçük bir belde olan Özkürtün’e geldikten sonra ulaşım noktasında bir sorun yaşanmıyor. Özkürtün’den civar yerlere de ulaşım imkanı bulunuyor. Beldeden Gümüşhane il merkezine özel araçla gidilebiliyor. Özkürtün beldesinden Kürtün ilçesine geldikten sonra şehir içi dolmuş ile Kürtün’den Gümüşhane il merkezine gitme şansınız da oluyor.

Özkürtün’de Gezilecek Yerler

Özkürtün’e yakın konumdaki Kürtün ilçesi ve civarında görmeniz gereken başlıca yerler arasında aşağıdakiler yer alıyor:

  • Örümcek Ormanları: Ladin ve göknar ağaçlarıyla çevrili Örümcek Ormanları, tabiat varlıkları koruma alanı olarak ayrılmış bulunuyor. Dört asra şahitlik eden bu ağaçlarla dolu temiz havada huzur bulmak, Özkürtün’e gidince yapılması gerekenler listesinde yer alıyor.
  • Çağlayandibi Şelalesi Tabiat Parkı: Örümcek Ormanları’nın eteklerinde yer alan bu tabiat parkı, eşsiz güzelliğiyle görenleri büyülüyor. Özkürtün otobüs bileti alıp beldeye geldiğinizde bu doğa harikası güzelliği görme şansınız da bulunuyor.
  • Kürtün Barajı: Enerji üretme amacıyla kurulan baraj gölünde tatlı su balığı tutabilir ve çevresinde bulunan kameriyelerde piknik yapabilirsiniz.
  • Yaylalar: Kürtün ilçe sınırlarındaki gezilecek yerler arasında Erikbeli, Boyunyurt, Kazıkbeli, Güvende ve Kadırga gibi yaylalar yer alıyor. Bu yaylalarda yürüyüş yapabilir, dinlenebilir ve unutulmaz fotoğraf karelerine imza atabilirsiniz.

Özkürtün’de Ne Yenir?

Özkürtün’e seyahat ettiğinizde Gümüşhane’ye özgü bazı lezzetlerin mutlaka tadına bakmalısınız. İşte o lezzetler:

  • Kartol Yahnisi: Ana yemek olarak tüketilen kartol yahnisi, Gümüşhane’nin meşhur et yemekleri arasında yer alıyor. Yemekte patates de yer alıyor ve Gümüşhane halkı patatese kartol dediği için bu adla anılıyor.
  • Fıtfıt Haşılı: İlginç bir isimle anılan fıtfıt haşılı, Gümüşhane yöresine ait bir bakliyat yemeği olarak biliniyor. Özkürtün otobüs seferleri ile yöreye gittiğinizde tadına bakmanız gerekenler arasında yer alıyor.
  • Siron: Gümüşhane’nin en meşhur lezzetleri arasında bulunan siron, yörede sık tüketilen hamur işlerinden biri.
  • Lemis: Tam anlamıyla Gümüşhane’ye ait olan bu yemeği başka bir yerde yemeniz mümkün değil. Dolayısıyla yöreye gittiğinizde bu lezzetli hamur işinin tadına mutlaka bakmalısınız.

Özkürtün’de Nerede Kalınır?

Özkürtün’e geldiğinizde beldeye yakın mesafede bulunan klasik otel veya bungalov otel konseptiyle hizmet veren işletmelerde konaklama imkanınız oluyor. Özkürtün otobüs bilet fiyatları araştırmanızı yaptıktan sonra Özkürtün yakınlarındaki çeşitli konaklama alternatifleri arasından bütçenize uygun olanı seçerek tatilinize başlayabilirsiniz.

Özkürtün Otogarları

obilet kullanıcılarının Özkürtün üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 10 Durak

bus