Mut Otobüs Bileti

Mut Hakkında Bilgi

NÜFUS 62.198
YÜZ ÖLÇÜMÜ 2.718 km²
İL Мерсин
TELEFON KODU 0 324
PLAKA KODU 33
OTOGAR SAYISI 1

Mut Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Mut, Mersin’in kayısı bahçeleriyle dolu şirin bir ilçesidir. Hem Silifke’ye hem de Karaman’a yakın olması sebebiyle güzel bir konumdadır. Bu şirinliği yakından görmek isterseniz, obilet.com üzerinden Mut otobüs bileti satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mut otobüs seferleri yapan firmaların çoğu yerel seyahat firmalarıdır. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden tüm detaylarıyla görebilirsiniz. Firmalar arasında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yapabilir ve kendinize uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Böylece ekonomik bir şekilde Mut otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Mut’ta nereler gezilir?

Mut’ta gezebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal alan bulunmaktadır. İlk olarak Mut Kalesi’ni görmeye gidebilirsiniz.

Karacaoğlan Heykeli, Alahan Manastırı, Yer Köprü, Dağpazarı Kilisesi ve Balabol Örenleri görülmesi gereken önemli tarihi ve sanatsal yapılardır.

Doğal güzellikleri keşfedip keyifli vakit geçirmek isterseniz, Karakeşili’ye gidebilirsiniz. Milli Park ilan edilen dinlenme yeri olan Karakeşili’de huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Sartavul Yaylası’na gidip orada doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Mut’ta ne yenir?

Mut’ta birbirinden lezzetli alabalıklar ve et yemekleri yiyebilirsiniz. Ayrıca, bol bol meyve bahçesinin bulunduğu ilçede taze ve lezzetli meyveler yemeyi de ihmal etmeyin.

Mut’ta nerede kalınır?

Mut’ta konaklama seçenekleri her ihtiyacı karşılayacak kapasitededir. Özel konaklama tesislerinin yanı sıra, öğretmenevi ve misafirhanede de kalabilirsiniz.

Mut, doğal alanları ve tarihi yapılarıyla mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alarak yola çıkabilirsiniz.

Mut Otogarları

Mut Otogarı Meydan Mahallesi, Atatürk Blv. 6a, 33600 Mut/Mersin
bus