Kayabaşı Otobüs Bileti

Kayabaşı Hakkında Bilgi

İL Amasya
TELEFON KODU 0 358
PLAKA KODU 05
OTOGAR SAYISI 1

Kayabaşı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Amasya ili bünyesinde çeşitli beldeleri ve köyleri barındırıyor. Amasya’da bulunan köylerden biri de ‘’Kayabaşı Köyü’’ oluyor. Amasya’nın Merkez ilçesine bağlı olan Kayabaşı Köyü, il merkezine 14 km uzaklıkta yer alıyor.

Kayabaşı otobüs bileti satın alarak ulaşabileceğiniz Kayabaşı bölgesine çeşitli otobüs seferleri düzenleniyor. Amasya otobüs firmaları, Merkez Otogarı’na ulaşmanızı sağlıyor. Mis Amasya Tur ve Lüks Amasya İtimat adlı Kayabaşı otobüs firmalarını tercih ederek Kayabaşı’ndan Amasya il merkezine de ulaşabilmeniz mümkün oluyor.

Kayabaşı’nda Gezilecek Yerler

Kayabaşı yakınlarında konaklarken gezebileceğiniz turistik yerler şu şekilde özetleniyor;

  • Terziköy Kaplıcası: Kayabaşı otobüs seferleri vasıtası ile Terziköy Kaplıcası’nı ziyaret edebilir, şifalı sulardan faydalanabilirsiniz.
  • Amasya Fethiye Cami: Dikkat çekici mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan Amasya Fethiye Cami’yi de mutlaka görmeniz gerekiyor.
  • Künç Köprü: Yalıboyu Evleri’ne yakınlığı ile bilinen Künç Köprü, Selçuklu mimarisinin izlerini yansıtıyor.

Kayabaşı’nda Ne Yenir?

Amasya Kayabaşı yakınlarında konaklarken mutlaka tatmanız gereken tatlar arasında aşağıdaki lezzetler bulunuyor;

  • Çatal Çorba: Kıyma, yeşil mercimek ve yarmanın birleşiminden oluşan Çatal Çorba, hem lezzeti hem de enerji deposu oluşu ile öne çıkıyor.
  • Bakla Dolması: Oldukça lezzetli iç harcın yaprak ve kaburga ile buluştuğu Bakla Dolması lezzetini de mutlaka tatmanız gerekiyor.
  • Patlıcan Çullaması: Maydanoz, patlıcan ve biber başta olmak üzere çeşitli sebzelerin bir araya geldiği Patlıcan Çullaması, Amasya’nın yöresel lezzetleri arasında bulunuyor. Siz de Kayabaşı otobüs bilet fiyatlarına göz atabilir, Kayabaşı’nın enfes lezzetlerini tatma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Kayabaşı’nda Nerede Kalınır?

Amasya uçuşları ile Kayabaşı’na ulaştıktan sonra tercih edebileceğiniz çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. Özellikle termal, konak ve butik konseptli olarak hizmete sunulan Kayabaşı otelleri, konforlu bir konaklama deneyimine sahip olmanızı sağlıyor. Siz de Amasya uçak bileti fiyatlarına göz atabilir, Kayabaşı bölgesine konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kayabaşı Otogarları

Kayabaşı Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Kayabaşı Merkezli Faaliyetine Son Vermiş Otobüs Firmaları

bus