Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Karamürsel Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Karamürsel Hakkında Bilgi

NÜFUS 55.169

YÜZ ÖLÇÜMÜ 262km2

İLKocaeli

TELEFON KODU 0 262

PLAKA KODU 41

OTOGAR SAYISI 3

Karamürsel Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Uzunköprü, ülkemizin batı ucunda bulunan güzel Edirne’nin en özel yerlerinden biridir. Burası, Osmanlı’nın Rumeli’deki ilk yerleşim yeri olduğu için tarihi açıdan özel bir değere sahiptir. Bu özel yeri görmek için obilet.com üzerinden Uzunköprü otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Uzunköprü otobüs seferleri, daha çok yerel firmalar tarafından yapılmaktadır. Obilet.com üzerinden bu firmaların her birini detaylı şekilde görebilirsiniz. Tüm firmalar arasında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece aralarından kendinize en uygun gelen firmayı seçerek Uzunköprü otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Uzunköprü’de nereler gezilir?

Tarihi açıdan önem taşıyan Uzunköprü, küçük ama keyifli bir yerdir. Edirne’ye yolunuz düşerse mutlaka buraya da uğramanız tavsiye edilir.

Uzunköprü’nün olduğu alan tarihi açıdan oldukça önemli bir yerdir. Osmanlı ordusunun toplanma yeri olan bu ilçede görmeniz gereken en önemli yapı Ergene Köprüsü’dür. Ergene Köprüsü dünyanın en uzun taş köprüsü olma özelliğini taşımaktadır.

Tek minareli ve tek çatılı Muradiye Camisi’nin de bulunduğu II. Murat Külliyesi’ni de mutlaka görmelisiniz. Külliye içerisinde ayrıca Çifte Hamam da bulunmaktadır.

Türkiye’de demokrasi yönetiminin başladığı yıllarda, bu durumu sembol etmek için inşa edilmiş olan Demokrasi Anıtı da görülmesi gereken bir yapıdır. Bu anıtın altında bulunan Hürriyet Çeşmesi de önemli bir yapıdır.

Çanakkale Savaşı’nda önemli bir ulaşım ağı olarak kullanılan tarihi Uzunköprü Tren İstasyonu’nu da muhakkak görmelisiniz.

Uzunköprü’de neler yenir?

Uzunköprü’de, Edirne’nin diğer ilçeleriyle aynı lezzetler olmasının yanı sıra, buraya özgü lezzetler de vardır. Ördek eti, ilçenin en meşhur yemeğidir. Ördek etiyle yapılan akıtmayı mutlaka yemelisiniz. Bunun yanı sıra; mamzana, pazlama, köfte, yağlı kurabiye ve işkembe çorbası meşhurdur.

Ayrıca; Yeniköy şarabı, Kırkavak Köyü kavunu ve peynir tatlısından da tatmadan dönmemelisiniz.

Uzunköprü’de nerede kalınır?

Uzunköprü’de konaklayabileceğiniz 1-2 adet tesis bulunmaktadır. Bunun dışında, çevre ilçelerde bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Edirne’nin merkezinde kalıp buraya günü birlik geziye de gelebilirsiniz.

Tarihi açıdan önem taşıyan bu küçük ve sıcak yerin tadını çıkarmalısınız. Bu yüzden en kısa zamanda obilet.com üzerinde Uzunköprü otobüs bileti satın alıp seyahate çıkabilirsiniz.

Karamürsel Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Karamürsel Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Karamürsel Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Karamürsel Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

En Çok Tercih Edilen Karamürsel Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Karamürsel Otobus Bileti Almak için Karamürsel Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Karamürsel Otobüs Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Bursa - Karamürsel 25,00 TL
Sakarya (Adapazarı) - Karamürsel 25,00 TL
İstanbul - Karamürsel 40,00 TL
Eskişehir - Karamürsel 55,00 TL
Ankara - Karamürsel 70,00 TL
İzmir - Karamürsel 80,00 TL
Bafra - Karamürsel 130,00 TL
Bodrum - Karamürsel 130,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar